Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: AKTOR Stanisław Brudny - GOTHIC II DK | Film dokumentalny
Autor: Dzieje Khorinis
Źrodło: https://www.youtube.com/watch?v=gBCaq83grgo&index=1&list=PLnOjJHxR5MNIkW...
Data publikacji: 04.07.2018


Wyszukujemy aktora Stanisława Brudnego w Wikipedii, Dubbingpedii lub bazie FilmPolski i... oczywiście nie wystarczy rzut okiem, by ogarnąć jego dorobek. Filmografia oraz listy ról dubbingowych w filmach fabularnych, animowanych czy grach komputerowych wprost pękają w szwach. 88-letni aktor jest niezwykle wszechstronny. Poza poważnymi rolami jest m.in głosem Zamiego w serialu "Gumisie". Jego głosem mówi także Mistrz w niezapomnianych serialach "Był sobie człowiek" i "Było sobie życie". I tylko Pan Stanisław tak świetnie oddaje mądrość wynikającą z doświadczenia.

 

W 1953 ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Śląskim im Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, którego aktorem był w latach 1951-1972. Od 1972 roku jest aktorem Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Wystąpił w ponad 160 rolach w spektaklach takich reżyserów, jak Gustaw Holoubek, Jerzy Jarocki, Jerzy Kreczmar (którego był asystentem), Lidia Zamkow, Józef Szajna, Jerzy Grzegorzewski, Tadeusz Łomnicki, Adam Hanuszkiewicz, Michał Zadara, Agnieszka Glińska i Krystyna Janda.
W 1971 został w Katowicach uhonorowany Srebrną Maską. W 2008 otrzymał nagrodę za aktorską rolę męską Jozuego Carvila w słuchowisku Jutro na podstawie dramatu Josepha Conrada w reżyserii Julii Wernio, zgłoszonym przez Program I Polskiego Radia.
Na początku grudnia 2009 został wyróżniony przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia nagrodą Splendor Splendorów.  [źródło: Wikipedia]


Posłuchajcie ponad 50 minut barwnej opowieści o życiu i rzemiośle. Opowieści człowieka emanującego dobrą energią... Przed Wami kolejny film ze znakomitego cyklu Dzieje Khorinis.

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama