Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Aktorzy sprzeciwiają się generatorom głosu AI: „to pogwałcenie moich praw i prawdziwy policzek w twarz”
Autor: Adam Adamczyk / GRYOnline.pl
Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/jennifer-hale-z-mass-effect-i-doug-co...
Data publikacji: 12.07.2023


/.../ Sztuczna inteligencja rozwija się w bardzo szybkim tempie i ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Problemem nie jest w tej chwili AI samo w sobie, lecz sposób, w jaki technologia ta jest wykorzystywana przez ludzi. Na własnej skórze przekonała się o tym Erica Lindbeck, aktorka, która użyczyła swojego głosu w takich grach jak "Cyberpunk 2077" (Misty), "Persona 5" (Futaba Sakuta) czy "Nier: Automata" (Anemone).

/.../ Wspomniana artystka weszła w dyskusję z osobą, która tworząc pewien film, wykorzystała jej głos i sztuczną inteligencję do wygenerowania dialogów. Aktorce bardzo się to nie spodobało, dlatego poprosiła swoich obserwatorów o zgłaszanie podobnych tworów do moderacji serwisów umożliwiających dzielenie się nimi. Koniec końców została jednak oskarżona przez twórcę materiału o nękanie i w efekcie postanowiła odejść z Twittera. Teraz po jej stronie stanęli inni aktorzy głosowi, którzy sprzeciwiają się generowaniu głosu przez sztuczną inteligencję.

 

/.../ Post Jennifer Hale uzyskał 12,5 tysiąca polubień oraz niemal 1700 retweetów. Pokazuje to nie tylko, jakie aktorka ma poważanie w branży, ale przede wszystkim fakt, że jej stanowisko podziela ogromna grupa osób, w tym wielu aktorów głosowych.

Pełny tekst artykułu znajdziecie na portalu GRYOnline.pl.

A u nas polecamy felieton Szukamy lektora do syntezatora, zawierający rozważania na temat rozwoju technologii i prawa.

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama