Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Zmarł aktor Krzysztof Zakrzewski, znany z seriali i dubbingu
Autor: tw / Wirtualnemedia.pl
Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krzysztof-zakrzewski-aktor-zmarl-d...
Data publikacji: 20.06.2021    

Krzysztof Zakrzewski w ostatnich latach zmagał się z chorobą nowotworową, o jego śmierci poinformowano w piątek na profilu facebookowym Związku Artystów Scen Polskich. - Odszedł po długiej, heroicznej walce. Jeszcze niedawno wydawało się, że zwycięskiej. /.../ Był wyrazisty, świetnie śpiewał, miał charakterystyczny głos, więc nie dziwi, że w studiach nagraniowych spędził niezliczone godziny - napisano.

 W 1972 roku ukończył wydział aktorski łódzkiej szkoły filmowej. Występował m.in. w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, Teatrze Ziemi Opolskiej oraz warszawskich teatrach: Nowym, Ateneum, Komedia i Północnym.

Na małym ekranie zadebiutował w serialu „Polskie drogi”. Potem zagrał m.in. w serialach „Dom”, „07 zgłoś się”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Ekstradycja” i „Klan”.

Ponadto Krzysztof Zakrzewski grał jako aktor dubbingowy, m.in. w filmach dla dzieci. Użyczył głosu m.in. w „Toy Story”, „Jak wytresować smoka”, „Mustangu z Dzikiej Doliny”, „Pięknej i Bestii” oraz „Gdzie jest Nemo”.
Wystąpił też w dubbingu gier, takich jak m.in. „Wiedźmin”, „Warcraft”, „Assassin's Creed” i „Harry Potter”.

 

Więcej na Wirtualnemedia.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama