Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: AKTOR Krzysztof Zakrzewski - Gothic II DK | FILM
Autor: Dzieje Khorinis
Źrodło: https://www.youtube.com/watch?v=ZAo2kCCU7oQ
Data publikacji: 05.12.2016

Projekt Gothic II - Dzieje Khorinis był na tyle duży i złożony, że zgromadził znakomitości świata polskiego dubbingu. Wywiady z nimi, przeprowadzone przy okazji, są doskonałym zapisem ich doświadczeń - zawodowych i życiowych. 

Krzysztof Zakrzewski (ur. 4 lutego 1949 w Koninie - zm. 18 czerwca 2021 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. W 1972 ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Aktor teatrów: Polskiego w Bielsku-Białej (1972-73), Ziemi Opolskiej w Opolu (1973-75), Nowym w Warszawie (1975-82), Ateneum im. Jaracza w Warszawie (1982-83), Komedia w Warszawie (1983-90), Północnym w Warszawie (1990-92). Jest znany głównie ze swoich ról dubbingowych.

Jeden z najlepszych polskich aktorów głosowych opowiada o swej drodze z teatru i kina do podkładania głosu. "Wtedy najważniejszą rzeczą był dla nas teatr. Nikt z nas nie poszedłby grać gdziekolwiek, /.../ jeżeli musiałby zawalić teatr". Wspomina początki pracy w dubbingu w zupełnie innych, trudniejszych realiach technicznych. I mimo ogromnego dorobku mówi skromnie: "Do dzisiaj nie wiem, czym to się je".

Pracował m.in. dla studiów Dream Works, Disney, Pixar. Brał udział w nagraniach do największych gier RPG (warto wspomnieć choćby znakomitą kreację krasnoludzkiego bankiera Vivaldi w grze Wiedźmin 1). W pracy cenił profesjonalne traktowanie dubbingu i perfekcję.

Blisko dziewięć minut wywiadu z Krzysztofem Zakrzewskim pozostawia niedosyt, bo obcujemy w nim z niezwykle ujmującym człowiekiem.

Oprac. PolscyLektorzy (źródła: Dubbingpedia, Wikipedia, FilmPolski)

 

 

 

 Realizacja: Grupa filmowa Emandem

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama