Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Miłośnicy kotów są zachwyceni, bo właśnie w to sympatyczne stworzenie wcielamy się grając w "Stray" - najlepszą grę 2022 roku na Steamie, obecnie detronizującą "God of War" pod względem pozytywnych not.

- Historia przedstawiona w "Stray" rozgrywa się w odległej przyszłości, w której człowiek jest tylko wspomnieniem. Nasze miejsce zajęły roboty, zresztą nieróżniące się zachowaniem od ludzi. Miejscem akcji jest miasto pod betonową kopułą, do którego przypadkiem trafia samotny kot – główny bohater gry. Musi pokonać drogę z samego dołu na szczyt metropolii i wydostać się na powierzchnię, by wrócić do swojej rodziny - wyjaśnia portal Gryonline.pl.

- Świat gry oferuje szeroką paletę interakcji właściwych kotu, jak drapanie ścian i kanap, chłeptanie wody z miski czy ucinanie sobie drzemki na poduszkach. Przewidziano też dedykowany przycisk do miauczenia - czytamy dalej, dochodząc do istoty sprawy. Poznajcie gwiazdę, która użyczyła głosu postaci kota. Ma na imię Lola i jest już światową celebrytką...

 

fot. Instagram

 

- Twórcy główną mechaniką w "Stray" uczynili wykorzystywanie kocich umiejętności do rozwiązywania zagadek logicznych. Rozwikłanie ich, jak na grę przygodową przystało, jest niezbędne do wykonania postępu w fabule. /.../ Nasz mały bohater potrafi m.in. strącać przedmioty z półek, przenosić obiekty w pyszczku, wspinać się na wysokie budynki, przeciskać się przez wąskie szczeliny, szybko biegać, skradać się i zwracać na siebie uwagę poprzez miauczenie - wylicza Głos Szczeciński (gs24.pl).

- Premiera gry zainicjowała również zalew filmów w internecie, w których głównymi bohaterami są koty. Gracze pochwalili się tym, jak ich pupile reagują na rozgrywkę w Stray. Płynne animacje z udziałem głównego bohatera gry budzą zainteresowanie czworonogów oglądających telewizor bądź monitor komputera.

Każdy, kto posiada w swoim domu kota, wie, jak łatwo wzbudzić jego ciekawość nawet najbardziej prozaicznymi rzeczami i czynnościami. Nic więc dziwnego, że futrzaki w taki sposób reagują na miauczenie kota czy jego płynne poruszanie się w grze - dodaje Interia.pl.

 

 

Laura-May Randell z serwisu KeenGamer oceniła grę na 10/10, pisząc: "Stray to prawdziwa oda do gier przygodowych i kotów. Gra jest świetnie wykonana i ma satysfakcjonującą rozgrywkę, genialny styl graficzny i jeszcze lepszą historię. Stray /.../ od samego początku wbija w ciebie pazury i nie pozwala się oderwać."

Teraz już wiecie, co robić w letnie, deszczowe wieczory...

Oprac. PolscyLektorzy 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama