Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Głos Mario i Luigi'ego odchodzi na emeryturę. Nowa gra bez wkładu Charlesa Martineta
Autor: Bartłomiej Sieja / Komputer Świat
Źródło: https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/aktualnosci/glos-mario-odchodzi-n...
Data publikacji: 22.08.2023


To jego charakterystyczne okrzyki towarzyszą nam od lat 90, a więc czasów, kiedy Mario i Luigi po raz pierwszy przemówili.

Zmiana głosu Mario w najnowszej filmowej adaptacji z Charlesa Martineta na Chrisa Pratta wywołała niemałe poruszenie, a dziś już wiemy, że oryginalny głos Mario przechodzi na dubbingową emeryturę. Nintendo wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

Chociaż Charles nie jest zaangażowany w Super Mario Bros. Wonder, cieszymy się, że możemy uhonorować jego dziedzictwo i wkład, w tym patrzeć w przyszłość na to, co będzie robił jako ambasador Mario. Aktorzy głosowi postaci zostaną uwzględnieni w napisach końcowych gry, więc proszę czekać na premierę gry.

 

Co z tego wynika? Na dwoje babka wróżyła, bo można to odczytać tak, że "nowych aktorów głosowym nie zapowiemy, a odczytacie ich z napisów końcowych", albo "nie nagrywaliśmy nic nowego z Charlesem, wykorzystamy jego stare nagrania, ale i tak uwzględnimy go w końcowych napisach".

/.../ Charles Martinet ma 67 lat. Dla Nintendo pracuje od 1991 roku. Jego drogi z japońską marką nie rozchodzą się. Aktor dubbingowy pozostanie ambasadorem marki Super Mario.

Pełny tekst artykułu znajdziecie na komputerswiat.pl.

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama