Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Każda kolejna edycja imprezy - organizowanej przez Faktorię Lektorską Mikrofonika - cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Zapotrzebowanie na udział jest ogromne, a kryterium uczestnictwa jedno: zawodowa, lektorska praca głosem.

Tegoroczne VII Ogólnopolskie Spotkanie Lektorów trwało od 24 do 26 marca. Nestorzy branży, doświadczeni lektorzy oraz "świeżaki" z krótkim stażem - wszyscy są skłonni pokonać setki kilometrów samochodem, pociągiem czy samolotem, by dotrzeć nad bałtycką plażę do Dźwirzyna w Gminie Kołobrzeg.


Jedyne w Polsce wydarzenie, na którym spotykają się najbardziej znane i najczęściej słyszane głosy, tradycyjnie otwiera prezentacja powitalna w sali kinowej Hotelu Senator.

 

Po części oficjalnej czas na uroczysty bankiet i pamiątkową ściankę zdjęciową. Czy tylko ściankę? W tym roku ogromne wzięcie miała nowość, czyli budka fotograficzna 360°. Zobaczcie sami - istne szaleństwo!


Podczas OSL nie tylko się bawimy, ale też poruszamy ważne, branżowe tematy. Sobota to między innymi czas paneli dyskusyjnych. Oto fragment panelu przygotowanego przez SLRP oraz prezentacja "AI vs VO - Runda #1" z udziałem Tomasza Bartosa, założyciela firmy Mikrofonika.

 

Sobotni program wydarzenia idzie pełną parą - punkt po punkcie. Warsztaty praktyczne "Jak prawidłowo nagrać i przygotować plik, by nie denerwować montażysty" poprowadzili Maciej Trembowiecki i Daniel Bach (Mikrofonika), warsztaty "Audiobooki. Nagrywać w domu czy w studiu? I jak to wycenić?" przygotował Artur Królicki (Studio TakTo), a warsztaty głosowe Leny Charkiewicz miały jak zwykle pełną salę.

 

Uczestnicy siódmej edycji OSL nie mogli narzekać na brak nowinek sprzętowych. Wszystko dzięki wystawcom SARAMONIC, AUDIOTECH oraz APAMA, którzy zaprezentowali szereg rozwiązań wspomagających pracę głosem.

 

Poczujmy choć cząstkę klimatu wieczoru muzycznego, który tradycyjnie towarzyszył VII Ogólnopolskiemu Spotkaniu Lektorów. I przypomnijmy, że w głosowaniu publiczności nagrodę "Najlepszy Wokal Kobiecy" otrzymała Małgorzata Kościelniak, a dyplom za "Najlepszy Wokal Męski" zgarnął Radosław Popłonikowski.

Zmęczone gardła ukoił GeloVox, a więcej przeczytacie - i zobaczycie oraz usłyszycie! - w naszym artykule "Jolka, Jolka, pamiętasz?"

 

Niedziela oznacza, że VII Ogólnopolskie Spotkanie Lektorów przechodzi do historii... Uczestnicy rozjadą się po całym kraju, zabierając wspomnienia wyjątkowych chwil. Czy widzimy się za rok? Oczywiście!

 

Zaraz, zaraz! Zobaczcie koniecznie, jak wygląda otwarcie, bankiet i warsztaty 7OSL w ponad czterominutowym, dynamicznym filmie (zdjęcia i montaż: Marcin Golik kreatywnie.org). To naprawdę smakowita pigułka!

 

Oprac. Polscylektorzy.pl

Zdjęcia: Marcin Golik kreatywnie.org, Miłosz Wołkowicz
Relacje: Przemysław Strzałkowski

Dziękujemy wszystkim wspierającym VII Ogólnopolskie Spotkanie Lektorów, a szczególnie:

Generalny Partner Wydarzenia - GMINA KOŁOBRZEG
Sponsor Generalny - HOTELE NADMORSKIE
Sponsor Generalny - GELOVOX
Sponsor Wydarzenia - BROWAR POŁCZYN
Sponsor Wydarzenia - UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING
Sponsor Wydarzenia - WINNICA NIEMCZAŃSKA
Sponsor Wydarzenia - STUDIO TAKTO

Organizator: Bank głosów Mikrofonika.net
Produkcja: Medianawigator.com
Wsparcie: Polscylektorzy.pl Oldmics.pl Stowarzyszenie Lektorów RP

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama