Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Komentarze (4)

2009-08-18 tomekb

To są jaja. Facet wsadza kij w mrowisko, licząc na poklask tłumu. Dla mnie to kompletnie niepoważne rozumowanie. Szkoda czasu na polemikę™.

2009-08-19 polscylektorzy

Chciałem to zrobić wcześniej, ale jakoś nie było gdzie i czasu. Znalazłem ten artykuł jakiś czas temu. I co w nim czytam? Tytuł zapowiadał dyrdymały sprzed kilkunastu miesię™cy o lojalkach i innych wstydliwych rzeczach, któ‚re zrobił pan X, czy pan Y. Boże! - pomyślałem, znowu jakiś "wspaniały dziennikarz", któ‚ry podzieli się™ z Narodem i wyfroteruje, grzeszną jednak postać. Okazało się™ jednak, że wspomniany dziennikarz po prostu nie lubi, przepraszam - nienawidzi lektoró‚w. Bo przez nich nie zna głosu Toma Hanksa i nie nauczył się™ ję™zyka angielskiego. No i dzię™ki jego artykułowi poznajemy 7 nowych znaczeń poję™cia lektor. Nieźle, z taką fantazją (oryginalną) zapraszamy na lipcowy Kabareton, chociaż ludzie się™ pośmieją. W tym wszystkim, ten dziennikarz, muszący chyba wyrobić normę™ pisania, zapomniał o jednym, ale chyba najważniejszym. O prawie wyboru, no może nie 20 lat temu, ale teraz tak. To po co tak ostro? Czy to jest prawda? Ja rozumiem wolność słowa, ale żeby tak ich nienawidzić i straszyć Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Są ludzie i wiadomo kto jeszcze!!!

2009-08-20 Zizii

Nawet trafiło na Wykop.pl i tam też komentowałem... To jest chore, tak jak żądania zburzenia PKiN. Są rzeczy, któ‚re stanowią o naszym narodzie. Koleś nie zdaje sobie sprawy, że rynek jest jaki jest i jeśli lektorzy przestaną być popularni, to znikną. Ale boli go jednak, że to już się™ nie stało. Owszem, u nas nie Norwegia, gdzie wszystkie filmy są w oryginale puszczane a dzieci się™ w ten sposó‚b angielskiego uczą.Tyle że w Polsce wielu ludzi nie ma ochoty się™ zmuszać do nauki ję™zyka - czy to angielskiego czy innego. Wolą posłuchać lektora i jeśli film był denny, to szybko o nim zapomnieć.

Autor sam pewnie chce na czymś zarabiać, a wytyka innym ich walkę™ o tantiemy. Chyba nie ma na kogo szczekać, a Naró‚d Polski uważa za tę™pych nieudacznikó‚w. Bo przecież TO PRZEZ LEKTORÓW [i tylko przez nich! - sic!] ludzie się™ ję™zykó‚w nie uczą... Dla chcącego nic trudnego drogi panie! Kto chce, zacznie przyswajać. A pozostałym nawet brak lektora nie pomoże! Ech... Mierzi mnie takie obszczekiwanie byleby artykuł poruszył masy...

2009-09-28 slysky

Cytat: "7. Lektor to powó‚d do wstydu przed cudzoziemcami, bo nie wiem jak to jest, ale pytanie typu "czy to prawda, że w Polsce w filmach mꙿczyzna czyta wszystkie role" potrafiłem usłyszeć od ludzi, któ‚rym się™ Donald Tusk myli z Donaldem Duckiem."W takim razie gratuluję™ intelYgentnYch rozmó‚wcó‚w drogiemu autorowi tekstu :)

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama