Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Głos Tomasza Knapika zostaje w warszawskiej komunikacji miejskiej
Autor: Onet.pl
Źródło: https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/tomasz-knapik-nie-zyje-jego-glos...
Data publikacji: 08.09.2021

Tomasz Knapik komunikaty na warszawskich przystankach zapowiadał od kilkunastu lat — od 2008 roku. Wśród nich są: "Marszałkowska", "Foksal" i "Plac Narutowicza".

- Zależało nam, żeby był to głos znany i charakterystyczny, a jednocześnie budzący pozytywne skojarzenia. Musiał brzmieć syntetycznie, a nie sztucznie. Po burzy mózgów wybrano Tomasza Knapika — powiedział dla "Gazety Wyborczej" Tomasz Kunert, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

W tym roku powstało kolejnych 31 zapowiedzi oraz także pandemiczny komunikat o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską.

Jak podkreślił dla "GW" Kunert, zapowiedzi Knapika wciąż będą towarzyszyć warszawiakom w codziennych podróżach po mieście. - Oczywiście nazwy przystanków, które powstaną w przyszłości, będzie już czytał ktoś inny, ale jeszcze nie wiemy kto, to zbyt świeża sprawa.

Kwestia tego, kto nagrałby kolejne zapowiedzi, zostaje otwarta, bo póki co w Warszawie nie powstają kolejne przestanki.

Więcej przeczytacie w artykule na Onet.pl, a z naszego wywiadu Bliżej mikrofonu: Tomasz Knapik - Do tego dochodzi się latami dowiecie się, dlaczego nestor branży podczas współpracy z transportem miejskim odmówił nagrania do syntezatora mowy.

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama