Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Bardziej nieoczekiwaną zmianą wydaje się być zwrot w strategii TVN. Wcześniej starannie ukrywano tożsamość osoby użyczającej głosu w programie, a dzięki temu chwytowi zainteresowanie wręcz rosło. Obecnie nie ma żadnej tajemnicy. Już na samym początku stacja ujawniła, że kobiecy głos Wielkiego Brata należy do córki Krystyny Czubówny. "Wielką Siostrą" jest bowiem Agnieszka Czubówna-Barjasz.

 

W pokoju Wielkiego Brata - Agnieszki Czubówny-Barjasz (YouTube.com - TVN)

 

Jak zareagowali widzowie? Niektórzy nie kryją jednak zaskoczenia. Janusz Dzięcioł - zwycięzca pierwszej edycji programu "Big Brother" - stwierdził, że nie podoba mu się obecny głos Wielkiego Brata. "Ja nie chciałbym, żeby to źle zabrzmiało, z całym szacunkiem oczywiście, ale ja wolałbym jednak tamten głos. Ja jestem do niego przyzwyczajony, mam do tamtego głosu wiele sympatii i jakoś dziwnie mi brzmi Wielki Brat z ust kobiety" - powiedział w "Dzień dobry TVN".

Skoro sentyment i przyzwyczajenie są tak duże, powróćmy na chwilę do dawnych edycji. Tym bardziej, że zapewne dla części czytelników to czasy niemal prehistoryczne. Fakt24 przypomina, kto był pierwszym polskim Wielkim Bratem:

 

Tytuł: Jego głos znają wszyscy. Wiemy, co dziś robi "Wielki Brat"
Autor: emte / Fakt24
Źródło: https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/glos-wielkiego-brata-kim-jest-i-co-dz...
Data publikacji: (aktualizacja) 17.06.2021

"Program wystartował kilkanaście lat temu, ale do dziś budzi wiele emocji. Wspomina się dawnych prowadzących i uczestników. A co z najważniejszą osobą, czyli samym Wielkim Bratem? Choć nie było go widać, a jedynie słychać, to właśnie on był kluczową postacią tego reality show. Czym się dziś zajmuje Jarosław Ostaszkiewicz, który podkładał głos w programie?

/.../ Nie tylko widzów, ale też uczestników interesowało, kim jest tajemniczy Wielki Brat, którego wizerunku nie ujawniano. Wówczas stacja podtrzymywała, że Wielki Brat nie istnieje, a jest to jedynie wykreowana przez komputer postać. Jakie było zdziwienie, kiedy podczas finału 3 edycji "Big Brothera" wyszło na jaw, że jest to prawdziwa osoba. Okazało się, że głosu udzielał reżyser programu, Jarosław Ostaszkiewicz.

Wielki Brat - Jarosław Ostaszkiewicz - pokazuje twarz (YouTube.com - Big Brother)

 

Reżyser był odpowiedzialny za takie produkcje dla TVN-u i Polsatu, jak "Oko za oko", "Mamy cię!", "Kłamca" czy "Fabryka gwiazd". Tworzył też kolejne edycje Big Brothera, które emitowane były w TV4. /.../ Od niedawna jest związany z Telewizyjną Agencją Informacyjną. Tam kieruje redakcją publicystyki i reportażu". (Pełny tekst artykułu przeczytacie na stronie portalu Fakt24).

(źródła: komentarz redakcji PolscyLektorzy, Dzień dobry TVN, Fakt24)

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama