Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Odcinek 14: Robert Tondera
Autor: Widzę Głosy
Źrodło: https://www.youtube.com/watch?v=jWgAj4OwX-4
Data publikacji: 04.07.2017


Robert Tondera (ur. 21 kwietnia 1965) w 1989 roku ukończył PWST w Warszawie. Od 1989 do 2007 roku występował w Teatrze Nowym w Warszawie (m.in. asystent dyr. Adama Hanuszkiewicza). Od 1 listopada 2007 jest aktorem w Teatrze Rampa na warszawskim Targówku.

Wyreżyserował spektakle Cywilizacja Vivat! oraz Dziwnaki i Święto Lasu w Teatrze Nowym. Jest współautorem tomiku Niekompatybilni, autorem książki dla najmłodszych Dziwnaki i Święto Lasu oraz scenariusza teatralnego Cywilizacja Vivat!. Członek Klubu Rotary Warszawa-Józefów, ZZAP, ZASP i ZAiKS.

Ma na koncie niezliczone role w filmach oraz grach. "Moja rola w dubbingu jest taka, że wchodzę na wiele ról do jednego filmu" - mówi aktor. Najmłodsi słyszą go we wszystkich stacjach nadających bajki rysunkowe i filmy dla młodzieży. Jest człowiekiem niezwykle rodzinnym, a jego motto zawodowe brzmi: "Aktor, nie za wszelką cenę". Kreacje Roberta Tondery są niewątpliwie klasyką polskiego dubbingu.

(źródła: TerazTeatr, Dubbingpedia, Wikipedia, FilmPolski)


Warto zobaczyć, z jaką pasją opowiada o swojej pracy! Materiał zrealizowała Natalia Litwin.

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama