Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Pamiętacie zapewne nasz felieton Szukamy lektora do syntezatora i zawarte w nim zdanie: "Jeśli ktoś czytając to myśli o filmach science fiction, to chyba przegapił ostatnie kilka lat w branży. To się dzieje."

W nawiązaniu podrzucamy Wam wywiad z programu Dzień Dobry TVN, o którym przypomniał czytelnik Mariusz Rodziewicz (dziękujemy!). Susan Bennett to lektorka, która użyczyła głosu pierwszej wirtualnej asystentce stworzonej dla popularnego smartfona. "Rozmawiają" z nią ludzie na całym świecie...

Tytuł: Tak wygląda głos popularnego smartfona. "Wiele osób przepraszało mnie, że byli niemili dla swojej wirtualnej asystentki"
Autor: DDTVN / Marcin Sawicki
Źródło: https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/technologia/susan-bennett-tak-wygla...
Data publikacji: 10.08.2020

Jak wyglądały prace nad tym projektem?

Susan Bennett od lat użycza swojego głosu różnym zautomatyzowanym urządzeniom. Słyszały ją osoby korzystające z portów lotniczych, bankomatów, a także nawigacji. Prawdopodobnie to właśnie doświadczenie lektorskie sprawiło, że podpisał z nią umowę jeden z producentów oprogramowania. Prace nad projektem Susan rozpoczęła w 2005 roku, czyli sześć lat przed premierą smartfona, w którym pojawił się jej głos.

- Nagrywałam cztery godziny dziennie, pięć dni w tygodniu przez miesiąc. To było dziwne, bo sformułowania, które czytałam, nie miały żadnego sensu. Dopiero po nagraniach technicy stworzyli z nich logiczne zdania i ułożyli w system zainstalowany w naszych telefonach - opowiada Susan Bennett.

Jak usłyszycie, "ludzie polubili jej wirtualną asystentkę za poczucie humoru, które jest czasami uszczypliwe, a nawet sarkastyczne. Bywa też, że się z nią kłócą."

Kliknięcie TU lub na zdjęcie poprowadzi Was do materiału.

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama