Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Julita Lachowska, koszalińska lektorka radzi: - Nie wstydźmy się, czytajmy dzieciom. To je rozwija
Autor: Mariusz Rodziewicz / Głos Koszaliński
Źródło: https://gk24.pl/z-okazji-dnia-ksiazki-przedszkolakom-z-koszalina-czytala...
Data publikacji: 29.09.2023


O tym, czy warto czytać dzieciom rozmawiamy z Julitą Lachowską, nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 18 i zawodową lektorką, której głos znamy m.in. z komunikatów linii Pendolino oraz wielu reklam radiowych i telewizyjnych. Można ją usłyszeć również w filmach instruktażowych i szkoleniowych.

Julita Lachowska jest lektorką już od 20 lat. Ma więc za sobą dziesiątki, jeśli nie setki godzin spędzonych za mikrofonem i tysiące nagrań. W naszej rozmowie przekonuje jednak, że każdy może być wspaniałym lektorem dla swojego dziecka - anonsuje wywiad dziennikarz GK24.pl Mariusz Rodziewicz.

- To naprawdę ważne, żeby dziecko nie usypiało przy dźwięku suszarki, czy odkurzacza, a ludzkiego głosu. A przy tym wspólne czytanie to budowanie relacji między dziećmi, a rodzicami - wyjaśnia lektorka banku głosów Mikrofonika.

Przyznaje także, że takie czytanie dzieciom wpływa pozytywnie nie tylko na nasze pociechy, ale daje też korzyści samym rodzicom. Bowiem oprócz budowania więzi z dzieckiem, co jest absolutnie bezcenne, daje też poczucie pewności np. w rozmowie z szefem w pracy, czy w jakichkolwiek innych relacjach międzyludzkich.

Zachęcamy do obejrzenia blisko piętnastominutowego wywiadu na stronie GK24.pl!

WIDEO na portalu GK24.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama