Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Jego głos znają wszyscy
Autor: Maciej Wójcik
Źrodło: uwaga.tvn.pl
Data publikacji: 12.04.2015

 

Nieliczni wiedzą jak wygląda, ale wszyscy znamy jego głos. Głos, który przyciąga, intryguje, a zdaniem wielu uszlachetnia kiepskie filmy. Dziś w Kulisach Sławy pełen zawodowej pasji i ciągle niezrealizowany zawodowo lektor - Piotr Borowiec.

 

Piotr Borowiec to obecnie najbardziej pożądany przez telewizje lektor w Polsce, dlatego bardzo dużo pracuje. Codziennie przez kilkanaście godzin w ciemnych i małych studiach czyta listy dialogowe do filmów i seriali. Swoją lektorską przygodę zaczął 19 lat temu. Nie narzeka, ale przyznaje, że nie jest to praca jego marzeń.
- Ja po prostu jeszcze nie zrobiłem oszałamiającej kariery. Ja zaplanowałem oszałamiającą karierę po pięćdziesiątce. I powoli się do tego przygotowuję. Tam gdzie chciałbym być, to nie jestem. A tu gdzie jestem, to chcę być – śmieje się Piotr Borowiec.
Piotr Borowiec urodził się 52 lata temu. W Zielonej Górze spędził dzieciństwo i młodość. Maturę oraz zawód zdobył w Technikum Budowy Dróg i Mostów. Potem na dwa lata trafił do wojska. Pod koniec służby zasadniczej, zdał egzamin do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

 

Piotr Borowiec Uwaga TVN

 

- Ja byłem przekonany po tych pierwszych trzech latach, że Piotrek zrobi wielką karierę jako aktor. Czy to była proza, czy to były sceny, czy to była piosenka – to był facet, który nadawał się na scenę – opowiada Tomasz Schimscheiner, aktor.

Program obejrzycie na stronach serwisu uwaga.tvn.pl

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama