Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Tytuł: Mieczysław Czechowicz. "Został głos, który się pamięta"
Autor: PolskieRadio24.pl Historia
Źródło: https://www.polskieradio24.pl/39/156/Artykul/2579171,Mieczyslaw-Czechowi...
Data publikacji: 14.09.2021  

- Mieczysław Czechowicz zrósł się z bajką dla dzieci, która powstała w złotym okresie polskiej animacji - powiedziała prof. Barbara Osterloff. – Został głos, który się pamięta.

- O nim nie można dużo powiedzieć, bo to był facet w specyficznym sensie bardzo zamknięty w sobie - powiedział Edward Dziewoński o Mieczysławie Czechowiczu w roku 1995. – Był aktorem prawdziwym. To znaczy: on grał tak, jak mu się wydawało, że należy to grać, a wydawało mu się dobrze! Zasadniczą prawdę miał w sobie i tę prawdę automatycznie chwytał i wykładał.

W tym samym 1995 roku Andrzej Szczepkowski wspominał: - Nie przyjąłem do wiadomości jego odejścia z naszego grona. Był kochany, również przez widzów, z powodu witalności i radości życia. /.../

- Dziewoński ma rację, mówiąc o prawdzie - zastanawiał się Maciej Englert. – Nie wiem, czy dziś już występuje coś takiego jak "prawda". Dziś liczy się "szczerość", ale ta kategoria niczego nam nie wnosi do oglądu świata. /.../

Na stronie Polskiego Radia możecie posłuchać audycji Tomasza Mościckiego, w której Mieczysława Czechowicza wspominają prof. Barbara Osterloff oraz Maciej Englert. Usłyszeć można także archiwalne wypowiedzi Edwarda Dziewońskiego oraz Andrzeja Szczepkowskiego.

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama