Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Tytuł: Nie żyje Maciej Damięcki. Aktor miał 79 lat
Autor: WKZ / WP Film
Źródło: https://film.wp.pl/maciej-damiecki-nie-zyje-aktor-mial-79-lat-6964116840...
Data publikacji: 17.11.2023

Dziś "kilka minut po godz. 13 Mateusz Damięcki zamieścił na swoim profilu na Facebooku czarno-białe zdjęcie ojca z krótkim podpisem: "Pa Tato". [...] Matylda Damięcka, córka zmarłego opublikowała własnoręczny portret ojca i dopisała "Pa Tatku" - czytamy w artykule WP Film.

 

"Maciej Damięcki urodził się 11 stycznia 1944 r. we wsi Podszkodzie (woj. świętokrzyskie). [...] Zagrał w takich hitach jak "Szatan z siódmej klasy", "Stawka większa niż życie", "Rzeczpospolita babska", "Chłopi", "Rozmowy kontrolowane", "Dom", "Ekstradycja". W ostatnich latach był kojarzony z serialami "Plebania", "M jak miłość", "Bodo". W 2023 r. zagrał rolę woźnicy w "Znachorze" Netfliksa, a jego ostatni film, "Uwierz w Mikołaja", wszedł do kin tydzień przed śmiercią aktora" - przypomina portal.

Dodajmy, że aktor był znany również z wielu ról głosowych. W dubbingu użyczał głosu postaciom (m.in. "Scooby i Scrappy Doo" - jako Kudłaty, "Fraglesy" - jako Gobo, "Rudolf czerwononosy renifer" - jako Psotek, "Powrót do przyszłości" - jako mały Emmet Brown), a także bywał narratorem (m.in. "Rezydencja Surykatek", "Nouky i przyjaciele").

Składamy Rodzinie wyrazy głębokiego współczucia.

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama