Dziś Światowy Dzień Radia!
Magiczna skrzynka, towarzysz wzruszeń i wspomnień, a zarazem wciąż najpopularniejsze źródło informacji. Dzień Radia obchodzony jest po raz ósmy, w tym roku pod hasłem „Radio: dialog, tolerancja i pokój”.
W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!
Magiczna skrzynka, towarzysz wzruszeń i wspomnień, a zarazem wciąż najpopularniejsze źródło informacji. Dzień Radia obchodzony jest po raz ósmy, w tym roku pod hasłem „Radio: dialog, tolerancja i pokój”.
Dodatkowo zaproponowano dwa tematy szczegółowe: „Wspieranie pokoju w eterze przez dialog i uczestnictwo” oraz „Przekraczanie różnic przez jednoczenie się wokół wspólnych, nadrzędnych trosk”.
Na stronie Polskiego Komitetu ds. UNESCO czytamy: "Z hasłem tegorocznych obchodów wiąże się przekonanie, że radio jest doskonałym medium dla przeciwdziałania nawoływaniu do przemocy i rozprzestrzenianiu konfliktów. Że jest siłą sprzyjającą obywatelskiemu uczestnictwu i rozwojowi, szanowaniu wartości ogólnoludzkich i pluralizmu. W takim duchu stacje radiowe, stowarzyszenia dziennikarskie, regulatorzy i organizacje medialne na całym świecie są zaproszeni do włączenia się do obchodów".
World Radio Day 2019 (fot. diamundialradio.org)
Światowy Dzień Radia proklamowany został na 36 Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w listopadzie 2011 roku, a zatwierdzony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2013. Na datę obchodów wybrano 13 lutego – dzień, w którym w 1946 roku zainaugurowana została działalność rozgłośni Narodów Zjednoczonych.
Polski Komitet ds. UNESCO przypomina, że "radio wciąż pozostaje środkiem przekazu najbardziej powszechnie odbieranym na świecie, a jednocześnie jednym z najtańszych. Dociera także tam, gdzie - z powodu braku infrastruktury lub braku umiejętności potencjalnych użytkowników - nie jest dostępny internet".
Więcej informacji o obchodach znajdziecie na oficjalnych stronach Światowego Dnia Radia.
A jeśli lubicie stare mikrofony - również radiowe - polecamy zaprzyjaźnione "muzeum" Oldmics.pl :)
Brak komentarzy