Sprzęt dla letorów
SPRZĘT DLA LEKTORÓW

Co nowego na rynku? Na czym warto zawiesić ucho? Kto i za co dostał kolejną nagrodę? To jest TECHNEWS! Sprzęt dla lektorów? W dziale TESTY znajdziesz efekty naszych praktycznych doświadczeń na mikrofonach i przedwzmacniaczach. A na deser świeżutkie promocje. Trzymaj rękę na pulsie.

W tym roku nie ma niespodzianek, choć gala na targach NAMM była wyjątkowa. W końcu to 30te jubileuszowe rozdanie tych prestiżowych nagród branżowych. Tradycyjnie uhonorowano przedstawicieli producentów muzycznych, filmowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim przekazano wyniki plebiscytu w kategoriach sprzętu i oprogramowania.

 

W kategorii "Mikrofony studyjne" zwyciężyła nowa konstrukcja Neumanna, TLM 107. Wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy ze zmiennymi charakterystykami, których ustawienia zmieniamy za pomocą podświetlanego przycisku. Neumanna chwalono tradycyjnie za liniowość brzmienia, ale i nowoczesną konstrukcję. Mikrofon jest przeznaczony do studiów nagraniowych i profesjonalnego home recordingu, a jego cena delikatnie przekracza 5.000 PLN, co jak na produkt tej marki nie wydaje się kwotą zbyt wygórowaną.

 

 

 

W drugiej interesującej nas kategorii mimo olbrzymiej konkurencji, również nie zanotowano zaskoczeń. Wygrał przedwzmacniacz Shelford Series. Urządzenie charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością znaną choćby z legendarnej konstrukcji 1073 i jak wszystkie urzadzenia ze stajni Ruperta Neve jest chwwalone za niepowtarzalne brzmienie. To marka, która nie pierwszy raz święci triumfy w tej kategorii więc szczególnie zachęcamy do sprawdzenia co udało się konstruktorowi zmieścić w wygodnym formacie 500.

 

 

Rupert Neve Designs 5052

 

 

Pełną listę zwycięzców tegorocznych nagród TEC znajdziecie na stronach tecawards.org

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama