Sprzęt dla letorów
SPRZĘT DLA LEKTORÓW

Co nowego na rynku? Na czym warto zawiesić ucho? Kto i za co dostał kolejną nagrodę? To jest TECHNEWS! Sprzęt dla lektorów? W dziale TESTY znajdziesz efekty naszych praktycznych doświadczeń na mikrofonach i przedwzmacniaczach. A na deser świeżutkie promocje. Trzymaj rękę na pulsie.

Tytuł: Firma Flawless proponuje używania deepfake do dubbingowanych filmów, żeby były naturalniejsze
Autor: Donald.pl
Źródło: https://www.donald.pl/artykuly/J3dBUuWw/firma-flawless-proponuje-uzywani...
Data publikacji: 08.05.2021

Firma Flawless pracuje nad rozwiązaniem, które miałoby wykorzystywać deepfake w dubbingowaniu filmów. Jak tłumaczą pomysłodawcy, nie wszyscy lubią korzystać z czytania napisów. /.../ Rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji zastępowałoby twarz aktora tak, aby dubbingowany tekst zgadzał się z ruchami warg - donosi portal Donald.pl.

Flawless pokazało już krótkie demo wykorzystania swojego oprogramowania TrueSync. Używa ono tych samych mechanizmów co inne deepfake regularnie pojawiające się w sieci.


Branżowe portale chwalą pomysł Flawless, wskazując, że to jedna z niewielu prób sensownego wykorzystania potencjału deepfake - czytamy w artykule.

Zapewne przy okazji powrócą dyskusje zwolenników oraz przeciwników dubbingu. Natomiast naszą redakcję zastanawia, czy modelowanie ruchu warg na potrzeby dowolnego języka nie będzie zbyt dużą ingerencją w grę aktorów "żywego planu"?
Na podstawie krótkiego demo trudno jeszcze ocenić, jak duże zmiany oprogramowanie wprowadzi w oryginalną mimikę twarzy.

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama