Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Magdalena Zając-Zawadzka zadebiutowała w roli Zofii Grangerford w "Przygodach Hucka Finna" Romana Kołakowskiego w reż. Jana Szurmieja na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Od 2001 roku jest aktorką Teatru Powszechnego w Łodzi.

O pracy lektorskiej mówi: "Ja po prostu mam romans z mikrofonem! Od Liceum! (Radio Rzeszów - młode radio na żywo). Zwyczajnie zawsze miałam szczęście spotykać właściwych ludzi we właściwym czasie (włączając w to moich rodziców) i dzięki nim jestem dziś tym, kim jestem. A jestem aktorką po wrocławskim PWST, jestem pracującą na etacie aktorką w Teatrze Powszechnym, jestem mamusią dwóch braciszków urodzonych niemal równocześnie i lektorką specjalizującą się w dubbingu (Wrocław 2000, Hagi Film - dobranocka "Eckhart", Łódź Toya Sound Studios), narracji i reklamie (Mikrofonika!). Dzięki Wierze, Miłości i sumiennej Pracy (niezmiernie ważna jest samodyscyplina – np. przed każdym nagraniem rozgrzać aparat) robię to, co lubię i lubię to, co robię! Za to wszystko co dzień - Dziękuję!

Od Liceum mikrofony kocham - bez kokieterii - z wzajemnością. Właściwie to już nie romans, to już chyba związek. I oczywiście - jak to w związku, tak i w tym zawodzie - są też minusy! Na przykład (niestety/-stety) - względność, którą uważam za trudny element tej pracy. Względność jest nieunikniona w zawodach wystawionych na publiczną ocenę. Również wyrozumiałość i uczciwość w każdym związku jest pożądana z obu stron!"

Z powodzeniem czyta dokumentalne filmy przyrodnicze dla BBC Polska.


(źródło: materiały własne, Teatr Powszechny w Łodzi)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Kylie Minogue"
  2. prezentacja "Diagnostyka" (fragm.)
  3. fragm. filmu przyrodniczego dla BBC Polska

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama