Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Arkadiusz Jakubik w 1992 ukończył PWST we Wrocławiu. Aktor, reżyser i scenarzysta teatralny z powodzeniem udziela się w dubbingu. Nagrywa również reklamy i audiobooki. Jako lektor pracuje od 1993 roku.

Występował w Operetce Warszawskiej  (1993-1994) i Teatrze Rampa w Warszawie (1997-2000). Zadebiutował na scenie Operetki Warszawskiej 13 listopada 1993 roku w roli Pierre'a w musicalu Piaf Pam Gems w reż. Jana Szurmieja. Czterokrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii: najlepsza drugoplanowa rola męska.

Szerszą popularność przyniosła mu główna rola w filmie Wojciecha Smarzowskiego "Dom zły" (2009). Pośród późniejszych, licznych ról filmowych należy wymienić postać Macieja Skiby w dramacie wojennym "Wołyń" (2016), czy księdza Andrzeja Kukuły w filmie obyczajowym "Kler" (2018) tegoż reżysera.

Jego głosem przemawiają bohaterowie popularnych kreskówek. "Gdyby ktoś w dzieciństwie zapytał mnie, jakiej postaci udzieliłbym głosu, bez wahania odpowiedziałbym, że Obelixowi" - przyznał, udzielając wywiadu Onet.pl po pracy nad filmem "Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów" (2015).

Jest wokalistą rock'n'rollowego zespołu Dr Misio, który powstał w 2008 roku z jego inicjatywy. - Wiem, że jestem gębą tego zespołu, ale Dr Misio to pięciu facetów. Razem z gitarzystą Pawłem Derentowiczem i basistą Mariuszem Matyskiem dziewięć lat temu zakładaliśmy ten band. Dwa lata później dołączył do nas klawiszowiec Radek Kupis, a później perkusista Janek Prościński. Każdy z nas ma zupełnie inną wrażliwość muzyczną. Janek gra z Izraelem Roberta Brylewskiego, Mariusz przez lata był basistą Staszka Soyki, Paweł wiele lat temu nagrał płytę "The Big Beat" z Edytą Bartosiewicz, a Radzio jest nauczycielem muzyki. Razem tworzymy Dr Misio - powiedział w rozmowie z dziennikarką Onetu Katarzyną Gawęską.

(źródło: wikipedia, filmweb, onet.pl)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "Grasz o staż"
  2. fragm. audiobooka "Trociny" K. Vargi
  3. fragm. serialu "Szalony Jack, pirat" (jako Baron Steve Ryan von Ribentrof)

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama