Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Monika Chrzanowska jako aktorka jest znana m.in. z seriali "M jak miłość", "Angel.a", "Na dobre i na złe", "Ślad", "Ojciec Mateusz" czy "Barwy szczęścia".

Założyła agencję kreatywną Break The Lights zajmującą się eventami i realizującą materiały filmowe. W ofercie znalazła się wyjątkowa atrakcja: - "Break The Lights" to pierwszy w Polsce zespół wykorzystujący technologię światłowodowo-ledową. W każdy ze strojów tancerzy wszyte są światłowody i LED-y, które następnie są odpowiednio zaprogramowane do muzyki i choreografii. Dzięki takiemu połączeniu tańca i technologii możliwości ograniczone są jedynie wyobraźnią - czytamy na fanpage'u zespołu.

W 2014 roku ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich przy Polskim Ośrodku Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Assitej" w Warszawie (państwowy egzamin zawodowy: Aktorstwo dramatyczne).
Wcześniej uzyskała również tytuł magistra na Uniwersytecie Warszawskim (kierunek: Geografia, 2011–2014) oraz licencjat w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (kierunek: Rekreacja i turystyka, 2008–2011).

- Chciałabym mieć swój program turystyczny, bo - mało kto o tym wie - jestem też geografem. Chciałabym połączyć swoje zamiłowanie do podróżowania i rozmawiania z ludźmi - wyznała w wywiadzie dla kanału Strefa Zoologiczna.

Wcześniej gromadziła już doświadczenia prezenterskie prowadząc w TVP1 program „Zagadkowa Jedynka” (od kwietnia 2015 do czerwca 2017). Była także prezenterką w stacjach Polonia 1 i TVT (2017-2018) oraz wyłączną reporterką Peugeot Polska (2017-2018).
Bliskie są jej prace konferansjerskie; prowadziła m.in. Kino Letnie TV Kino Polska podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (edycje 2018 i 2019).

Nagrywa liczne audiobooki (znajdujące się w ofercie Audioteki, Virtualo czy Storytel), spoty reklamowe, filmy promocyjne i edukacyjne. Udziela się w dubbingu (m.in. "Truskawkowe ciastko: Warto marzyć" - 2009, "Kiva potrafi" - 2016 – jako Mama Helen, "Potworny wyścig potworów" - 2017 - jako Nastuś, Gradon, Malija i Erin) oraz słuchowiskach (m.in. "Dublerka" - 2020).

Ćwierćfinalistka wyborów Miss Polonia 2010 oraz Wicemiss Mazowsza 2010 i SGGW 2010. Jest pasjonatką sportów wodnych - uprawia nurkowanie, kajakarstwo i żeglarstwo - oraz zimowych (głównie narciastwo).

(źródło: linkedin.com, facebook.com, gliniarze-polska.fandom.com, filmweb.pl, youtube.com - Strefa Zoologiczna, dubbingpedia.pl, materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. dubbingu (różne postacie)
  2. fragm. audiobooka Weroniki Ancerowicz "Maybe You"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama