Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Anna Maria Buczek (ur. 25 marca 1983 w Węgorzewie) –  lektorka, aktorka filmowa i teatralna. W 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem i Dyplomem Honorowym Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Tego samego roku podwójną rolą: Sekretarki i Żywej pani, zadebiutowała na deskach gdyńskiego Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w „Kartotece” Piotra Łazarkiewicza. Popularność przyniosła jej rola Swietłany w serialu Telewizji Polskiej "Dziewczyny ze Lwowa" (2015).


Jako lektorka nagrywa audiobooki ("Dziewczyna znad Rio Paraiso" A.Veloso, "Prowincja pełna marzeń" K.Enerlich), użycza głosu w filmach dokumentalnych i reklamach. Głos TVP HD. Jej tembr zwraca uwagę, określany jest jako elegancki i pewny. Krystyna Czubówna zapytana w jednym z wywiadów o nowe głosy w radiu i telewizji powiedziała: "Zaintrygowana jestem zarówno tembrem głosu, jak i tym, jak czyta. To jest dziewczyna, która mogłaby mnie zastąpić".

 

(źródło: materiały własne)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Orange"
  2. fragm. audiobooka "Prowincja pełna marzeń" K.Enerlich
  3. fragm. filmu dokumentalnego "Wyspy Świata"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama