Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Nowe doświadczenia Kory Jackowskiej
Autor: onet.pl
Źrodło: https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/nowe-doswiadczenia-kory-jackowsk...
https://www.youtube.com/watch?v=ifqfQCmq77U 
https://www.youtube.com/watch?v=8EhkPg__OKU
Data publikacji: 07.07.2004, 27.09.12, 11.07.2018


Wokalistka Maanamu zrobiła wyjątek dla Disneya i po raz pierwszy w życiu wzięła udział w castingu do filmu "Iniemamocni" - produkcji studia Pixar, twórcy takich hitów, jak "Gdzie jest Nemo" czy "Potwory i spółka".

"Jadąc na casting nie wiedziałam tak naprawdę, do kogo jadę i dlaczego. To był mój pierwszy casting w życiu. Na początku byłam niechętna, ale coś mnie tam ciągnęło" - opowiada. "Pierwszy raz w życiu biorę udział w takiej produkcji i widzę, jak to jest ważne. My, którzy podkładamy głos, przekazujemy postaciom animowanym cząstkę naszej energii i osobowości. I to jest dla mnie cud stwarzania" - dodaje. Kora użyczyła swojego głosu charyzmatycznej projektantce mody, Ednie Mode.

"Próba i nagranie wyzwala niezwykłą adrenalinę. Byłam bardzo szczęśliwa. To jest jednak jakaś magiczna historia - podkładanie głosu, ożywianie postaci. Dzień bez pracy z Edną oraz z nowymi koleżankami i kolegami, to jest dla mnie właściwie dzień stracony" - twierdzi Kora.

"Moja bohaterka jest karliczką, można powiedzieć, że jest to skrzyżowanie cech Japonki i Niemki, słowem, to bardzo wyrazista osoba. Taki mały wielki człowiek. Projektantka mody, która swoje złote lata ma już za sobą i teraz jest troszeczkę na uboczu. Pojawia się jednak w jej życiu okazja, kiedy może pokazać, na co ją stać, kim jest, a przede wszystkim, co jeszcze zdolna jest stworzyć" - opowiada piosenkarka.

Oprócz Kory, głosu postaciom użyczyli także Piotr Fronczewski, Stanisław Tym, Dorota Segda, Piotr Gąsowski i Jerzy Krzyszak.


Więcej przeczytacie w artykule onet.pl z 7 lipca 2004.


A tu przypominamy polską Ednę Mode, mistrzowsko wykreowaną przez Korę w Iniemamocni (2004)...

 

 

 

...oraz w Iniemamocni 2 (premiera 13 lipca 2018). W obu fragmentach postaci Bob'a Parr (Pan Iniemamocny) głosu użyczył Piotr Fronczewski. "Kora zagrała wspaniale w filmie, a ja jestem szczęśliwy" - mówił Wojciech Paszkowski, reżyser drugiej części Iniemamocnych.

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama