Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: „Jestem człowiekiem radia” – rozmowa ze Sławomirem Packiem czyli Jaskrem z sagi Wiedźmińskiej.
Autor: audiobookmania.wordpress.com
Źrodło: https://audiobookmania.wordpress.com/2016/10/19/slawomir-pacek-wywiad/
Data publikacji: 19.10.2016

„Jestem człowiekiem radia” – rozmowa ze Sławomirem Packiem czyli Jaskrem z sagi Wiedźmińskiej.

Audiobookowy Mol:
Dzień dobry.

Sławomir Pacek:
Dzień dobry.

AM:
Witam serdecznie. Dziękuję, że znalazł Pan czas, że zgodził się Pan udzielić króciutkiego wywiadu. Panie Sławku, jestem nałogowym słuchaczem audiobooków i co rusz przeglądając najnowsze, tudzież wcześniejsze pozycje na rynku napotykam Pana nazwisko. Spotykam Pana nazwisko w całej serii „Wiedźmina” (słynny Jaskier, czyli główna postać zaraz obok Geralta z Rywii i Jennefer), spotykam Pana w „Grze o tron” (w reżyserii Krzysztofa Czeczota), spotykam Pana w „Narrenturmie” (w reżyserii Janusza Kukuły), wcześniej jest „Antygona”, „Przygody Don Kichota”, „Przygody Dobrego Wojaka Szwejka”, mamy „Ferdydurke”…. Naliczyłem na rynku ponad 30 (trzydzieści) pozycji, w których Pan bierze udział…. Panie Sławku jak to się wszystko zaczęło – przygoda z książką mówioną?

SP:
To wszystko działo się bardzo prosto. Ja jestem bibliofilem, jestem miłośnikiem książki, więc, w momencie, kiedy dostaję różnego rodzaju propozycje z Teatru Polskiego Radia, czy przy okazaji audiobooków, to biorę to z pocałowaniem ręki, ponieważ uważam, iż jest to niezwykle rozwijające hobby, rozwijające naszą wyobraźnię, i jest mi niezwykle (przez to moje zamiłowanie do książki) bliskie. Tak się zdarza, że nie muszę sam już szukać (tych propozycji) – one przychodzą do mnie, i ja je tylko z czułością przytulam.

AM:
Pięknie powiedziane, gdyż specyfika, którą Pan nadaje swoim postaciom w książkach mówionych, audiobookach jest bardzo charakterystyczna, tak jak charakterystyczny jest Pana głos. Niech mi Pan powie, co sprawia, że aktor jest dobry w lektorowaniu, w czytaniu książek mówionych? Co sprawia, że jest on idealnym odzwierciedleniem bohatera, którego przedstawia?

SP:
Wszystko bierze się ze zrozumienia postaci, którą się kreuje, ze zrozumienia idei autora, takiego czułego potraktowania słowa; frazy; rytmu książki – i to jest dopiero początek. Mnie, jako miłośnikowi książek, myślę, że jest łatwiej, ponieważ mój zestaw lektur jest dosyć szeroki, więc ja w miarę szybko (mam takie wrażenie) łapię klimat, atmosferę książki…

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej co Pan Sławomir Pacek ma do powiedzenia:

- o tym czy woli słuchać książek czy je czytać,
- o przekazywaniu emocji,
- o książkach ogólnie,
- o książkach, które poleca,
- o audiobookach
- o tym, jak mój rozmówca stał się Jaskrem z sagi o Wiedźminie,
- o fenomenie sagi Wiedźmińskiej,
- o Sapkowskim Andrzeju,
- o swoich początkach pracy przy słuchowiskach radiowych oraz audiobookach,
- o fenomenie Teatru Polskiego Radia,

zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy na stronach serwisu Audiobookmania!

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama