Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Zespół portalu AudioCzytaki.pl na co dzień zajmuje się przygotowywaniem audiobooków i e-booków o charakterze pomocy naukowych. Są one przeznaczone dla wszystkich typów szkół i obejmują szereg przedmiotów humanistycznych – język polski, język angielski, historię, wiedzę o społeczeństwie czy geografię. Firma planuje również materiały z zagadnień ścisłych, ale zanim to nastąpi, chce część energii skierować w stronę innych projektów edukacyjnych.

 

Mowa tutaj o cyklicznej akcji „Dzieciaki Czytaki”, która obecnie odbywa się w Łodzi, ale w nowym roku szkolnym ma trafić do miast-filii portalu – Bydgoszczy, Krakowa, Poznania czy Wrocławia.
Inicjatywa ta narodziła się w grudniu ubiegłego roku – Chcieliśmy zająć się edukacją, a najlepszą jej formą zawsze będzie książka w różnych postaciach. Nikt natomiast nie trafi z lekturą do dzieci lepiej niż aktor, spróbowaliśmy więc i udało się – potwierdza Patryk Szulc, Dyrektor Generalny portalu AudioCzytaki.pl.


/sites/default/files/images/articles/audioczytaki/IMG_564.jpgAkcja polega na spotkaniach organizowanych w placówkach oświatowych, podczas których osoby znane i lubiane przedstawiają dzieciom fragmenty lektur szkolnych we własnej interpretacji.
Przy okazji uczniowie poznają nieco bliżej gości, mogą sami zadać im pytania, odebrać autograf czy zrobić sobie z nimi wspólne zdjęcie. Wszystko po to, by promować czytelnictwo i edukację już wśród najmłodszych.

Inicjatorzy przyznają, że początki nie należały do najłatwiejszych, gdyż zachęcenie szkół i zdobycie namiarów na aktorów to proces bardzo złożony. Dlatego pierwsza odsłona „Dzieciaków Czytaków” odbyła się bez udziału znanych gości. Fragmenty baśni Hansa Christiana Andersena i „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa odczytały lektorki portalu – Patrycja Dąbrowska oraz Aleksandra Gawrońska./sites/default/files/images/articles/audioczytaki/IMG_5675_m.jpg

 

Po tym wystąpieniu na ponad dwa miesiące akcja przycichła, jednak jej autorzy nie próżnowali. Telefony do teatrów, agentów, menadżerów, w końcu do samych aktorów – Niektórzy odbierali dopiero po kilku tygodniach codziennego dzwonienia, inni prosili o telefon za… pół roku – komentuje Szulc. Potem przyszła pora na nawiązanie współpracy ze szkołami, co skutkowało rozesłaniem kilkuset wiadomości mailowych, na które odpowiedziało wiele placówek. Już w lutym tego roku wszystko zaczęło nabierać tempa – aktorzy umawiali się na spotkania, a terminy w szkołach zostały ustalone aż do końca maja. W ten sposób do „Dzieciaków Czytaków” przyłączyli się kolejno aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi – Andrzej Wichrowski („Daleko od szosy”, „Syzyfowe prace”), Mariusz Ostrowski („Pitbull”, „Jestem Twój”), Mariusz Jakus („Kamienie na szaniec”, „Fala zbrodni”), Agnieszka Kowalska-Bednarz („Barwy szczęścia”, „Prawo Agaty”), Ireneusz Czop („Pokłosie”, „Jack Strong”) i nie tylko, jak Teresa Dzielska („Barwy szczęścia”, „Komisarz Alex”).
/sites/default/files/images/articles/audioczytaki/IMG_6094.jpg

W ostatniej edycji 25 kwietnia wystąpili również piłkarze Widzewa Łódź – Piotr Mroziński oraz Marek Wasiluk.

 -  Efekt to siedem odbytych spotkań, co najmniej drugie tyle w kolejce i wszyscy chętni na działania w nowym roku szkolnym. Duże znaczenie ma tutaj fakt, że rok 2014 jest Rokiem Czytelnictwa. Przyznam jednak, iż dowiedzieliśmy się o tym przypadkowo bardzo niedawno, znacznie później niż wystartowaliśmy z projektem – podsumowuje Dyrektor Generalny AudioCzytaki.pl

 

Trzymamy kciuki za powodzenie akcji!

 

 Więcej informacji znajdziecie na stronie www.audioczytaki.pl

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama