Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Tomasz Knapik prezentuje ramówkę kanału Polonia 1
Autor: thisisvhshell
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=r5TjhOalrOY
Data publikacji: 21.12.2021

Wszystkim będzie zapewne towarzyszyć miła świadomość, że - parafrazując znany, sportowy slogan - łączy nas Tomasz Knapik. Niezapomniany lektor już wtedy dysponował niebagatelnym doświadczeniem i pozycją, która wkrótce miała się jeszcze bardziej ugruntować.

Przypomnijmy, że na początku lat 90, gdy w Polsce panował największy rozkwit kaset wideo, czytał wiele filmów wydawanych przez oficjalnych dystrybutorów oraz firmy pirackie. Do dziś pamiętany jest m.in. z kasetowej wersji "Pulp Fiction". Był stałym pracownikiem takich polskich dystrybutorów jak: Imperial, Vison, Best Film, NVC VIM, ITI Home Video, Artvision i wielu innych.

Dodatkowo w 1993 roku Tomasz Knapik zaczął współpracować ze studiami dźwiękowymi takimi jak Studio Publishing, Studio Eurocom czy Studio EN-BE-EF, które przygotowywały polskie wersje lektorskie w filmach i serialach dla prywatnych stacji telewizyjnych.

W 1995 został głównym lektorem Polsatu; czytał niemalże wszystkie filmy i seriale, a także zwiastuny zapowiadające ich emisje. W ramach stałej współpracy z Polsatem nagrywał szeptanki do większości zagranicznych seriali (m.in. "Strażnik Teksasu", "Gorączka w mieście", "Grom w raju", "Świat według Bundych" i "Nikita").

Zanim jednak nastała era Polsatu, w pierwszej połowie lat 90 czytał zapowiedzi ramówkowe kanału Polonia 1. I tu zbliżamy się do zapowiedzianego artefaktu! Tę wyjątkową ciekawostkę znalazł i zgrał ze starej taśmy założyciel projektu i kanału VHS HELL.
- Gdybym miał dzieci, to mogłyby mówić, że ich stary jest fanatykiem VHS-ów. Potomstwa jednak nie mam, ale swoim fanatyzmem mogę dzielić się z Wami, co sprawia mi sporo radości - pisze na Facebooku.

Dzięki ramówce kanału Polonia 1 przeniesiecie się do roku 1993. Przypomnicie sobie kreskówkę "The Legend of Zorro" i ówczesne hity kinowe oraz telewizyjne. A przede wszystkim spędzicie blisko trzy sentymentalne minuty z Tomaszem Knapikiem...


Po więcej wspomnień możecie sięgnąć do naszego wywiadu z cyklu Bliżej mikrofonu: Tomasz Knapik - Do tego dochodzi się latami

oprac. PolscyLektorzy

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama