Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Miała być aktorką, została prezenterką. Loska była gwiazdą TVP przez ponad 20 lat
Autor: Justyna Krakowiak / Gazeta.pl
Źródło: https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,30413283,miala-byc-aktorka-zo...
Data publikacji: 25.12.2023

 

Przez ponad dwie dekady była gwiazdą Telewizji Polskiej. Awansowała przez przypadek, zastępując na wizji chorego spikera. Widzowie natychmiast pokochali ją za jej charakterystyczną fryzurę, piękny głos oraz szeroki uśmiech.

[...] Krystyna Loska nigdy nie ukrywała, że prezenterką została z przypadku. Wcześniej marzyła o karierze aktorskiej, lecz z kinem i teatrem nie było jej szczególnie po drodze. Choć egzamin do krakowskiej PWST zdała śpiewająco, na drugim roku zrezygnowała ze studiów.

[...] Na początku lat 70. Krystyna Loska wraz z mężem i córką przeprowadziła się z Katowic do Warszawy. Pierwsze dziennikarskie doświadczenie zdobyła pracując w radiu, później otrzymała pracę w Telewizji Polskiej. Zaczynała od czytania list dialogowych, lecz pewnego dnia poproszono ją o zastąpienie chorego spikera. Loska usiadła przed kamerami i od razu zapowiedziała z pamięci cały program. Po jej telewizyjnym debiucie do redakcji TVP zaczęły spływać słowa uznania wobec nowej prezenterki. "Do telewizji napłynęło wiele listów z pozytywnymi opiniami pod moim adresem. Zaproponowano mi następne wejście. Tak zostałam" - mówiła Loska.

Krystyna Loska pracowała w Telewizji Polskiej przez ponad dwie dekady. Przetrwała zarówno okres przemian politycznych w kraju, jak i również 14 kolejnych prezesów TVP. [...] Po odejściu z Telewizji Polskiej przez kilka kolejnych lat pracowała na estradzie.

 

Więcej przeczytacie w artykule Justyny Krakowiak na Kultura Gazeta.pl.

 

Krystyna Loska składa życzenia noworoczne 1973/74 (YouTube - Stary Most)

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama