Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Polski głos map Google'a dołącza do Radia 357
Autor: ram / Wirtualnemedia.pl
Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jaroslaw-juszkiewicz-polski-glos-m...
Data publikacji: 20.01.2022

Od najbliższej niedzieli, 23 stycznia słuchacze Radia 357 będą mogli usłyszeć Jarosława Juszkiewicza, który przez ostatnie 30 lat był związany z Radiem Katowice. Dziennikarz poprowadzi w internetowej rozgłośni 10-minutowy cykl audycji "Pionierzy medycyny".

Głos Jarosława Juszkiewicza pojawił się w Radiu 357 już rok temu. - Gdy startowali, pojechałem do nich do Warszawy i nagrałem sygnały do audycji Marka Niedźwieckiego "Kieruj się na południe" - mówi nam Jarosław Juszkiewicz, dziennikarz radiowy i lektor. Jego głos znają pewnie wszyscy polscy kierowcy, którzy korzystają z map Google'a (słychać tam również komendę "kieruj się na południe") albo nawigacyjnej aplikacji Yanosik. Jest na tyle charakterystyczny, że dwa lata temu, gdy usunięto go z Google'a, ludzie zaczęli protestować. Firma szybko zareagowała i głos Juszkiewicza przywrócono.

Dziennikarz od początku lat 90 był związany z Radiem Katowice, gdzie przez ponad 30 lat prowadził technologiczną audycję "WWW – Wirtualny Wtorkowy Wieczór". Z rozgłośni odszedł pod koniec zeszłego roku. Teraz będzie go można usłyszeć w internetowym Radiu 357.

Pojawi się w każdą niedzielę w audycji "Patronautyka" Patrycjusza Wyżgi (w godz. 12-14) ze swoim 10-minutowym cyklem "Pionierzy medycyny". - Opowiem, w jak niecodzienny sposób rozwijała się medycyna. Na początek przygotowałem 10 odcinków, m.in. o medycynie kosmicznej, psychiatrii, neurologii czy polskich pionierach kardiochirurgii. Wspomnę też o związkach człowieka z maszyną i pokażę, jak bardzo nasze życie biologiczne zależy od urządzeń /.../ - opowiada autor cyklu audycji dokumentalnych.

Juszkiewicz zwraca uwagę na wyjątkową formułę programu. - To będzie skrzyżowanie dokumentu i słuchowiska. Zależy mi, by maksymalnie wykorzystać fakt, że radio to teatr wyobraźni. Dlatego przygotowanie jednej audycji zajmuje mi ok. tygodnia. Szukam rozmówców, staram się dobrać odpowiednie dźwięki i jestem w tym tak szczegółowy, jak chyba nigdy wcześniej w swojej radiowej karierze /.../ - opowiada Juszkiewicz.

Więcej czytajcie w artykule na Wirtualnemedia.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama