Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: 98. urodziny polskiej radiofonii. 1 lutego 1925 nadano pierwszy techniczny program
Autor: zas / prk24.pl
Źródło: https://prk24.pl/65981476/98-urodziny-polskiej-radiofonii-1-lutego-1925-...
Data publikacji: 01.02.2023

Tu próbna stacja radionadawcza Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego w Warszawie, fala 385 metrów” - takimi słowami rozpoczyna się historia radia w Polsce. Był to próbny program, jednak ten właśnie eksperyment techniczny poprzedził powstanie Polskiego Radia /.../.

W latach 30. pojawiła się możliwość przeprowadzania transmisji radiowych z koncertów, czy zawodów sportowych z różnych miejsc na świecie. Dzięki nim słuchacz mógł przenosić się do najbardziej oddalonych zakątków.

/.../ Kiedy w pierwszych dniach wojny Niemcy zniszczyli radiostację w Raszynie, jej funkcję przejęła Warszawa Druga. Nadawała od 7 do 23 września, między innymi słynne przemówienia prezydenta stolicy Stefana Starzyńskiego. /.../ Przez 98 lat Polskie Radio przeszło między innymi od nagrywania na stalowej taśmie do programu cyfrowego.

Pełny artykuł przeczytacie na stronie Polskiego Radia Koszalin.

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama