Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Andrzej Wiernik - głos RMF FM
Autor: Krzysztof Nepelski
Źródło: https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/krzysztof-nepelski/blogi/news-andrzej...
Data publikacji: 10.10.2019


Wybitny lektor telewizyjny i radiowy, o niezapomnianym i charakterystycznym głosie, nauczyciel kilku pokoleń lektorów RMF, był klasą samą w sobie, świetnie czytał i interpretował, przez wiele lat był kluczowym głosem RMF-u.

W 1966 roku był pierwszym prezenterem Kroniki Krakowskiej w TVP Kraków. Pod koniec lat 70. i na początku lat 80. był jednym z najlepszych lektorów w Polsce, posiadaczem jednej z pierwszych kart mikrofonowych. Pracował w Radiu Kraków oraz Telewizji Kraków, ale też na potrzeby wielu produkcji dla mediów publicznych.

W kolejnych latach, po tym jak zrezygnował z pracy w mediach, tysiące studentów mieszkających w latach 80. w akademiku Akropol w Krakowie, nie zdawało sobie sprawy, że sympatyczny Pan Andrzej z recepcji o nieprawdopodobnym głosie, to sława polskiego lektorstwa. Zawsze uprzejmy, dowcipny, tolerancyjny i często przymykający oko na studenckie wybryki.

To prawdziwy cud, że na samym początku lat 90. Edward Miszczak przypomniał sobie o Andrzeju Wierniku. Wiedział, że głos dla radia jest najważniejszy i takiego właśnie szukał. Znalazł, i to ten najlepszy. Wiernik pojawił się w studiach na Kopcu i stał się głównym głosem tworzącej się rozgłośni.


Dowiedz się więcej o legendarnym lektorze, czytając całość artykułu na rmf.24.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama