Strona główna >> Wiadomości

źródło: world-voice-day.org

Kolejny rok 16 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Głosu. Celem wydarzenia jest wspieranie badań nad głosem, propagowanie szkoleń oraz działań zdrowotnych wspomagających aparat mowy.

źródło: Iloveradio.pl

11 kwietnia obchodzimy krajowy Dzień Radia. Z tej okazji najwięksi nadawcy w Polsce zjednoczyli siły by stworzyć wyjątkowy portal informacyjny i wspólnie wziąć udział w szczytnej akcji.

źródło: materiały własne

Nie ustajemy w dodawaniu nowych postaci do naszej bazy lektorów. Tym razem macie okazję posłuchać Leny Charkiewicz, koszalińskiej specjalistki od emisji głosu.

donos, kontakt

Trzecie Ogólnopolskie Spotkanie Lektorów rozpoczyna się już w ten piątek i potrwa do niedzieli, drugiego kwietnia. Kilkadziesiąt najpiękniejszych głosów w Polsce tradycyjnie gości Hotel Senator w Dźwirzynie.
I jeszcze jeden wspaniały męski głos w naszej bazie sylwetek lektorskich. Mocny, pełny tembr pana Andrzeja Olejnika na pewno wyróżnia się w blokach reklamowych, a twarz zdarza się zobaczyć w TV.
Najbardziej pogodny głos w naszej bazie? Wiedzieliście, że znana pogodynka uhonorowana Telekamerą 2016 jest też wspaniałą lektorką? Ola Kostka ma piękny głos i nie zawaha się go użyć!
W naszej "encyklopedii głosów" pojawiła się kolejna osoba. Głos pewnie jest Wam znany, twarz wielu widzów rozpozna. Ale na pewno nie zgadniecie jaki Paweł Bukrewicz ma zawód wyuczony!
Wielu z Was zna zapewne twarz p. Siemianowskiego z filmów, seriali czy teatru. Ale nie wszyscy rozpoznają jego głos. Tymczasem p. Roch jest obdarzony wspaniałym tembrem, który chętnie wykorzystuje m.in w dubbingu i audiobookach.
Najczęściej słyszycie go w Programie Trzecim Polskiego Radia, choć pojawia się również w dubbingu oraz oczywiście w reklamach telewizyjnych i radiowych. Aktor i lektor. Piotr Bujno.
Postać nowa w bazie naszej pojawiła się. Głos Mistrza Yody i geparda Chestera, popularny aktor teatralny i filmowy. Postać uwielbiana przez dzieci i dorosłych. Mariusz Czajka!
Maciej Jabłoński oraz Voice and More zapraszają na warsztaty lektorskie drugiego stopnia - Lektor Reklamowy i Filmowy. Zajęcia odbędą się w czerwcu, ale już dziś warto rezerwować termin.

Strony