Strona główna >> Dubbingi

źródło: materiały własne serwisu

Autorski materiał serwisu Polscylektorzy.pl Zapraszamy na wyjątkową rozmowę z Marią "Marylą" Brzostyńską, reżyser dubbingu pracującą m.in dla platformy Netflix i TVP, prywatnie żoną znanego lektora Jacka Brzostyńskiego.

źródło: polskieradio.pl

Najbardziej znana polska reżyser dubbingu wspomina historię branży w programie "Klucz kulturowy" emitowanym w Programie Czwartym Polskiego Radia. Mnóstwo anegdot i informacji. Polecamy!

źródło: youtube.com

Zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników gier RPG oraz fanów dubbingu. Powraca wspaniały Piotr Fronczewski, a partnerują mu m.in. Ola Szwed i Andrzej Blumenfeld. Reżyseria Michała Konarskiego.

donos, kontakt

Druga edycja dubbingowego podsumowania roku wg. Jacka Stankiewicza z portalu polski-dubbing.pl Sprawdźcie kto w tym roku zdobył Zbuka za najgorszą produkcję a kto zasłużył na pochwałę.
Dorociński, Bołądź, Boberek, Simlat i... Mirosław Hermaszewski opowiadają o dubbingu najnowszej komputerowej superprodukcji - Call Of Duty: infinite Warfare.
Mocne słowa, które już zwróciły uwagę fanów dubbingu. Filmoznawca Artur Majer: "Dubbing jest przeżytkiem. Jeśli mógłby kogoś zainteresować, to ludzi mniej wykształconych..."
Użytkownicy serwisu Netflix proszeni są o opinię na temat polskiego dubbingu w popularnych serialach. Firma pokazuje testowe fragmenty. Ciekawa dyskusja na polski-dubbing.pl
Piątego lutego 2016, w wieku 63 lat zmarł znany amerykański aktor dubbingowy Joe Alaskey. Jego głos słyszeliśmy w niezliczonych kreskówkach spod znaku The Looney Tunes czy Tom i Jerry.
Polacy nie gęsi i swój dubbing mają. Powszechnie uznaje się, ze stoi on na wysokim poziomie. Nie zawsze. Najmniej udane produkcje roku wg. Jacka Stankiewicza z polski-dubbing.pl
W nowej wersji przygód dzielnych Galów w roli Obeliksa nie usłyszymy już Wiktora Zborowskiego. Jego miejsce zajął Arkadiusz Jakubik. O pracy nad filmem opowiada w Onet.pl
Przeglądając archiwalne materiały trafiliśmy na taki oto krótki felietonik znanego reżysera, prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Warto zobaczyć jaki widok z drugiej strony barykady.

Strony