Strona główna >> Dubbingi

źródło: youtube.com

Zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników gier RPG oraz fanów dubbingu. Powraca wspaniały Piotr Fronczewski, a partnerują mu m.in. Ola Szwed i Andrzej Blumenfeld. Reżyseria Michała Konarskiego.

źródło: polski-dubbing.pl

Druga edycja dubbingowego podsumowania roku wg. Jacka Stankiewicza z portalu polski-dubbing.pl Sprawdźcie kto w tym roku zdobył Zbuka za najgorszą produkcję a kto zasłużył na pochwałę.

źródło: youtube.pl

Dorociński, Bołądź, Boberek, Simlat i... Mirosław Hermaszewski opowiadają o dubbingu najnowszej komputerowej superprodukcji - Call Of Duty: infinite Warfare.

donos, kontakt

Mocne słowa, które już zwróciły uwagę fanów dubbingu. Filmoznawca Artur Majer: "Dubbing jest przeżytkiem. Jeśli mógłby kogoś zainteresować, to ludzi mniej wykształconych..."
Użytkownicy serwisu Netflix proszeni są o opinię na temat polskiego dubbingu w popularnych serialach. Firma pokazuje testowe fragmenty. Ciekawa dyskusja na polski-dubbing.pl
Piątego lutego 2016, w wieku 63 lat zmarł znany amerykański aktor dubbingowy Joe Alaskey. Jego głos słyszeliśmy w niezliczonych kreskówkach spod znaku The Looney Tunes czy Tom i Jerry.
Polacy nie gęsi i swój dubbing mają. Powszechnie uznaje się, ze stoi on na wysokim poziomie. Nie zawsze. Najmniej udane produkcje roku wg. Jacka Stankiewicza z polski-dubbing.pl
W nowej wersji przygód dzielnych Galów w roli Obeliksa nie usłyszymy już Wiktora Zborowskiego. Jego miejsce zajął Arkadiusz Jakubik. O pracy nad filmem opowiada w Onet.pl
Przeglądając archiwalne materiały trafiliśmy na taki oto krótki felietonik znanego reżysera, prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Warto zobaczyć jaki widok z drugiej strony barykady.
Krótkie, przekrojowe spojrzenie na ewolucję polskiego dubbingu w ostatnich trzech latach, oczami jednego z redaktorów serwisu polski-dubbing.pl Działo się :)
Kto powie nam więcej o polskim dubbingu niż Miriam Aleksandrowicz? Wywiad z aktorką, ale również jedną z najbardziej doświadczonych i znanych reżyserów polskiego dubbingu.

Strony