Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Czy żywych lektorów zastąpią maszyny? [POSŁUCHAJ]
Autor: Marcin Kieca / Radio Plus Koszalin
Źródło: https://www.radioplus.pl/koszalin/czy-zywych-lektorow-zastapia-maszyny-p...
Data publikacji: 30.03.2023

- /.../ Lektorzy rozmawiali o rozwoju rynku syntezatorów mowy i sztucznej inteligencji oraz o tym, czy w niedalekiej przyszłości maszyny zastąpią żywych ludzi, czy jednak prawdziwy lektor nie musi się obawiać wyparcia przez nowe technologie. Zdania były podzielone... - napisał Marcin Kieca we wprowadzeniu do relacji.

- Czy technologia zastąpi żywych lektorów? - pytał uczestniczki i uczestników wyjątkowej, branżowej imprezy. Jeżeli dynamicznego rozwoju syntezatorów mowy nie sposób powstrzymać, to może lepiej zacząć z maszynami... współpracować?
Stanowiska i przewidywania bywają - jak usłyszycie - skrajnie różne. Ale wszystkich rozmówców Marcina łączy jedno: wobec tematu AI trudno pozostać obojętnym.

Po zakończeniu panelu dyskusyjnego swoje opinie wyrazili w kuluarach Małgorzata Kierat, Aleksander Pawlikowski, Ada Gostkowska, Krzysztof Baranowski i Ireneusz Załóg.

Tej ciekawej relacji możecie posłuchać na stronie Radia Plus Koszalin.

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama