Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Na początek warto poznać dział "Etyka i legalność"

Po złych doświadczeniach uczulających nasze środowisko na działania firm z branży technologicznej, które nie szanują praw osób pracujących głosem, trafiamy wreszcie na coś krzepiącego.

- Rozwój technologii AI niesie ze sobą szczególną odpowiedzialność i stawia nas przed nowymi wyzwaniami. Świat się zmienia, ale są w nim pewne stałe zasady. Głos każdego człowieka jest jego wyłączną własnością. Podobnie jak inne charakterystyczne cechy każdego lektora: interpretacja, akcentowanie, frazowanie i wypracowane przez lata pracy wzorce emisji.

[...] Można pogodzić interesy wszystkich stron i zaprezentować produkt w 100% zgodny z prawem i podstawowymi zasadami. Każdy lektor, którego głosu użyliśmy w tym projekcie jest pewien, że będzie miał nad jego wykorzystaniem pełną kontrolę, a ewentualne zyski z używania powstałego modelu głosu będą sprawiedliwie dzielone. Gwarantuje mu to jasna i transparentna umowa - zapewniają pomysłodawcy na stronie voplusai.com.

 

 

Jak to działa i... kto za tym stoi?

- VO+AI to wspólny projekt zawodowych lektorów i pierwszego w Polsce internetowego banku głosów Mikrofonika. Pierwsze narzędzie łączące możliwości i doświadczenie popularnych i lubianych głosów z zaletami sztucznej inteligencji.
Oparty na legalnych źródłach, w pełni bezpieczny dla obu stron, wyjątkowy system, umożliwiający wykorzystanie lektorów doskonale znanych odbiorcom z radia, telewizji i internetu - wyjaśniają twórcy projektu.

Jak dotąd współpracę z VO+AI podjęli: Jacek Brzostyński, Jarosław Łukomski, Ireneusz Załóg, Anita Maroszek i Maciej Gudowski. Ale projekt ma się rozkręcać.


Opcje "Basic" i "Studio" do wyboru

Czym voicebot klasy „Studio” różni się od standardowego avatara klasy „Basic”? - W skrócie, nie wymaga obróbki realizatora. Wygenerowane nagranie jest odszumione, skompresowane i ma nałożone specjalnie dobrane filtry brzmieniowe, które sprawiają, że dźwięk jest gotowy do emisji. To odpowiednik opcji „pełna obróbka” stosowanej przez bank głosów Mikrofonika - czytamy na profilu VO+AI.

Technologia nie taka straszna

- VO+AI nie ma na celu zastąpienia lektora technologią. Ma ułatwić klientom dobór odpowiedniego wykonawcy. Ma pomóc montażystom poprawiać uciążliwe błędy oraz uzmysławiać realizatorom różnice i mnogość opcji do wyboru. Ma też pomóc lektorom kiedy nie będą mogli pracować, oszczędzać czas i zwiększać zyski wszystkich uczestników rynku. Współtworzyć lepsze produkcje.
Nasi partnerzy mogą być pewni, że będziemy dbać o ich prawa, występować w ich obronie i chronić ich głosy przed nielegalnym wykorzystaniem - uspokajają pomysłodawcy.

Tomasz Bartos (Mikrofonika) podczas prezentacji VO+AI na 8OSL

Dodają, że rozwojowi projektu towarzyszą konsultacje z samymi lektorami podczas Ogólnopolskich Spotkań Lektorów. Co więcej, umowy zostały przedstawione Stowarzyszeniu Lektorów RP, ZASP oraz Związkowi Zawodowemu Twórców Dubbingu.

W projekcie VO+AI niewątpliwie cieszy położenie nacisku na legalność i transparentność. Oby w naszej branży pojawiały się wyłącznie tak etyczne i pozytywne inicjatywy.

 

Aktualizacja 09.04.2025

Co słychać po blisko roku? 9 Ogólnopolskie Spotkanie Lektorów organizowane przez bank głosów Mikrofonika było idealnym miejscem na prezentację dokonań i postępów projektu VO+AI.

29 marca uczestnicy panelu „Prezentacja AI vs VO – Runda #3. Gdzie jest hajs? Jak zarabiać i jak nie zarabiać na AI. Stawki i pułapki” poznali m.in. metody obrony przed nielegalnym wykorzystaniem głosowego wizerunku. Dowiedzieli się również, jak zarabiać wspólnie z rozwijającym się rynkiem nagań AI.

Pomysłodawcy niezmiennie przywiązują ogromną wagę do etyki i aspektów prawnych. - Chronimy naszych lektorów przed nielegalnym wykorzystaniem ich wyjątkowych umiejętności poprzez zapewnienie im ciągłego monitoringu mediów społecznościowych i tradycyjnych. Zapewniamy opiekę prawną również poza granicami kraju - deklarują.

Życzymy powodzenia w dalszym udoskonalaniu projektu i walce o prawa lektorów. Na stronie voplusai.com warto śledzić nowy cykl „Nie dAIsię!”, który na konkretnych przykładach przestrzega przed zawieraniem złych umów.

Oprac. PolscyLektorzy

 

Prezentacja AI vs VO podczas 9OSL

 

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama