Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

26 maja rozpoczął się konkurs Nagrody BEST AUDIO Empik Go dla tych, którzy lubią słuchać. Marka wyróżni twórców: lektorów, aktorów, reżyserów, autorów, scenarzystów i podcasterów. O tym, które produkcje audio z ich udziałem były najciekawsze, zdecydują użytkownicy w głosowaniu online.

- Za każdą audio realizacją stoi sztab ludzi, którzy podobnie jak przy produkcji filmowej dbają o końcowe doświadczenia słuchacza. Empik Go postanowił docenić twórców, którzy kreują świat audio - piszą organizatorzy.

- Audiobooki wyszły z czytelniczej niszy i trafiły do głównego nurtu. Razem z podcastami tworzą znakomite uzupełnienie dotychczasowych form spędzania wolnego czasu. Nie rywalizują z telewizją czy filmem, ponieważ kontekst korzystania jest zupełnie inny; są to momenty, podczas których nasze oczy lub ręce są zajęte. To już nie tylko lektury i klasyka literatury. To również nowości książkowe dostępne w dniu premiery oraz coraz więcej tytułów, które są tworzone specjalnie jako audioserial czy słuchowisko.
Wierzymy, że na historiach najlepiej znają się ich słuchacze! Dlatego to właśnie oni w głosowaniu online zdecydują, kto dostanie złotą, srebrną bądź brązową statuetkę - mówi Kuba Piotrkowicz, Head of Digital Content w Grupie Empik.

 

7 kategorii, w każdej 10 nominowanych

Statuetkę BEST AUDIO ma szansę zdobyć 70 tytułów. Wśród nominowanych znalazły się produkcje doświadczonych autorów, których fanom z pewnością nie trzeba przedstawiać, ale także debiutanckie historie, które na rynku wydawniczym najpewniej zostaną na dłużej. Zobaczmy, jak organizatorzy opisują poszczególne kategorie (po kliknięciu w link możecie zagłosować):

NAJLEPSZA SUPERPRODUKCJA

Wyróżnienie dla audioprodukcji z filmowym rodowodem. Plejada wspaniałych aktorów, hipnotyzujące tło dźwiękowe… i Wasza wyobraźnia. Wśród nominowanych znalazły się seriale audio, a także słuchowiska w gwiazdorskich obsadach, które zachwyciły słuchaczy. Która produkcja jest Twoją ulubioną?

NAJLEPSZY AUDIOBOOK CZYTANY PRZEZ AUTORA

Kto może zinterpretować i przedstawić opowieść lepiej niż jej twórca? Kategoria jest uznaniem nie tylko dla warsztatu pisarskiego, ale także umiejętności lektorskich twórcy. Który z pisarzy opowiedział swoją historię najlepiej?

NAJLEPSZY AUDIOBOOK LEKTORSKI - PERSPEKTYWY

Autorzy, których tytuły zostały nominowane w tej kategorii, próbują opisać i zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość z wielu perspektyw. Znajdziecie tu najlepsze biografie i wspomnienia, literaturę faktu, reportaże, poradniki, książki z zakresu biznesu, ekonomii oraz religioznawstwa.

NAJLEPSZY AUDIOBOOK LEKTORSKI - WYSOKIE NAPIĘCIE

Nominowane tytuły w tej kategorii okazały się najchętniej słuchanymi kryminałami, thrillerami i powieściami sensacyjnymi. Zagłosuj na swoją ulubioną nierozwiązaną historię, zwrot akcji czy tajemniczą sprawę z przeszłości.

NAJLEPSZY AUDIOBOOK LEKTORSKI - POZAŚWIATY

Mityczne stworzenia, fantastyczne przygody lub mrożące krew w żyłach historie? Autorzy oraz lektorzy nominowanych horrorów, tytułów fantasty oraz science fiction zabierają słuchaczy do niezwykłych pozaświatów, które pozwolą nam uciec z Ziemi w kosmos wyobraźni.

NAJLEPSZY AUDIOBOOK LEKTORSKI - EPICKO

Pouczające, poruszające i pełne emocji historie. Literatura piękna i obyczajowa na przełomie 2020 i 2021 roku pełniła także nową funkcję - dawała nadzieję, że te magiczne momenty w prawdziwym świecie jeszcze powrócą.

NAJLEPSZY PODCAST

Podcasty to najszybciej rozwijający się sektor audio. W 2020 r. Polacy chętnie sięgali po treści true crime. Który podcast Ty wyróżnisz swoim głosem?


Do kogo powędrują statuetki? Rozstrzygnięcie "Nagród BEST AUDIO Empik Go dla tych, którzy lubią słuchać" nastąpi 28 czerwca 2021 roku. Głosy można oddawać do 22 czerwca 2021 pod adresem: https://www.empik.com/nagrody-bestaudio-empikgo

Gratulujemy Empik Go inicjatywy oraz trzymamy kciuki za Koleżanki i Kolegów!

Oprac. PolscyLektorzy.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama