Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Maciej Kujawski urodził się 23 lutego 1953 w Warszawie. Po ukończeniu warszwskiej PWST (1978) związał się z Teatrem na Woli (1979), a od 1986 roku był aktorem Teatru Kwadrat.

"Mimo przeciwności losu, które stawały na Twojej drodze zawsze potrafiłeś nas rozbawić. Gdy widziałeś, że ktoś jest smutny, przychodziłeś i odzywałeś się głosem Kubusia Puchatka (Maciej Kujawski przez wiele lat użyczał głosu tej szalenie popularnej postaci), a wtedy dzień stawał się lepszy. Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował.

Maćku, byłeś naszym serdecznym kolegą i wybitnym aktorem. Dziękujemy za wszystko, co nam dałeś jako aktor i jako przyjaciel Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju" - napisał zespół teatru.

 

Niezapomniany aktor w 2002 roku przejął po zmarłym Janie Kociniaku rolę Kubusia Puchatka. Przez ostatnie dwie dekady to właśnie jego głos słyszały dzieci w produkcjach Disneya. Maciej Kujawski stworzył również role głosowe w takich produkcjach jak "Harry Potter i więzień Azkabanu" (jako profesor Remus Lupin) czy "Hobbit: Pustkowie Smauga". Udzielał się także w dubbingu do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon".

Występował w wielu produkcjach filmowych i serialowych, m.in. "Na Wspólnej", "Ale się kręci" czy "Egzamin z życia".

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama