Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Inicjatywa ma charakter non profit. Pomysł polega na tym, że zainteresowani dostają po jednym rozdziale książki, który nagrywają i wysyłają do Fundacji. W ten sposób audiobook powstaje szybko, a indywidualny nakład pracy nie jest zbytnim obciążeniem. Za to satysfakcja - gwarantowana.

Fundacja Słowo i Kropka stawia sobie za cel m.in. podnoszenie kultury słowa i świadome posługiwanie się językiem polskim. Pragnie popularyzować czytelnictwo, słuchanie audiobooków oraz audycji poświęconych literaturze pięknej i popularnej.
Pełne nagrania lektur szkolnych są bezpłatnie udostępniane na kanale Naszeczytanie.pl na YouTube.

 

"W dzisiejszych czasach czytanie książek, a w szczególności lektur szkolnych należy do najmniej lubianych zajęć młodzieży. /.../ Stawiamy tezę, że jest to wynikiem braku edukacji jak ciekawie czytać" - czytamy na stronie akcji.
"Dzięki naszym nagraniom młodzież będzie poznawała pełne wersje dzieł z kanonu lektur, a nie z obowiązku zaspokajała swoją wiedzę za pomocą streszczeń" - zapewniają  pomysłodawcy projektu.

Jeśli zachęciliśmy Was do działania, napiszcie do Fundacji: kontakt@fundacjakropka.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama