Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

O efektach oraz kulisach tworzenia audiobooka będziemy - jako patron medialny - wkrótce mówić. Tymczasem powróćmy do jednej z ostatnich realizacji, czyli "Króla Maciusia I".

W gronie lektorek i lektorów, którzy użyczyli non profit swych głosów, znalazła się Wioleta Zalewska-Szmit. W odpowiedzi na pytanie "Co sądzisz o projekcie Nasze Czytanie - Lektury Szkolne?" stwierdza:
- Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Sama pamiętam te czasy :) Dla tak młodego człowieka czytanie lektur szkolnych, szczególnie tych długich, jest nużące. Jeśli może zająć się np. zabawą i w tym samym czasie słuchać opowieści, lektury szkolne przestają być przykrym obowiązkiem, a stają się przyjemnością.
„Króla Maciusia I” czytała mi mama. To dość trudna książka. Powinna więc być podana w jak najbardziej przystępny sposób. Myślę, że to właśnie udaje się nam wszystkim zrobić. Podejrzewam też, że niejedna mama i niejeden tata będą za to wdzięczni. Piszę to jako mama :)

 


Przypomnijmy, że Fundacja Słowo i Kropka od trzech lat zajmuje się popularyzowaniem czytelnictwa, słuchania audiobooków czy słuchowisk. Do swojego studia zaprasza znane i mniej znane osoby, które non profit nagrywają audiobooki bajek, lektur szkolnych lub legend. Zazwyczaj wykonawcy nagrywają po jednym rozdziale danej książki.
Wszystkie nagrania są udostępniane za darmo - trafiają na kanał Nasze Czytanie na YouTube. Na kanale jest już kilkaset nagrań, cieszących się dużym zainteresowaniem.

Aby pomóc Fundacji kontynuować projekt Nasze Czytanie - Lektury Szkolne zapraszamy na stronę Patronite. To portal, który pozwala poprzez systematyczną subskrypcję finansowo wspierać wyjątkowe działania twórców i autorów. Każdy może dostosować próg wsparcia do swoich możliwości finansowych. "Nawet najmniejsze wpłaty są bardzo cenne!" - apelują organizatorzy.

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama