Sprzęt dla letorów
SPRZĘT DLA LEKTORÓW

Co nowego na rynku? Na czym warto zawiesić ucho? Kto i za co dostał kolejną nagrodę? To jest TECHNEWS! Sprzęt dla lektorów? W dziale TESTY znajdziesz efekty naszych praktycznych doświadczeń na mikrofonach i przedwzmacniaczach. A na deser świeżutkie promocje. Trzymaj rękę na pulsie.

Tytuł: Why Obsidian uses AI voices for game development | Sonantic
Autor: Sonantic
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=YajBa5PO1Hk
Data publikacji: 02.03.2021

Beznamiętny, mechaniczny ton wspomnianego w nagłówku syntezatora mowy to coraz bardziej zamierzchła przeszłość. Wypadki toczą się błyskawicznie i jeśli mamy brać serio rewelacje Sonatic - a raczej powinniśmy - to w perspektywie kilku lat oprogramowanie może skutecznie eliminować dubbingujących aktorów z rynku gier komputerowych.

AI Voices by Sonantic jest platformą, która daje możliwość kreowania dowolnych emocji. Jakiego tonu głosu potrzebujesz? Jakiej interpretacji? Smutnej, radosnej - klikasz i masz. Trzeba przyznać, że głosy brzmią zaskakująco realistycznie. Obsidian Entertainment już idzie tą drogą.

 


Marzysz o karierze w dubbingu? Możliwe, że warto zmienić plany. Oczywiście nie wszystko i nie od razu stracone; po wynalezieniu radia wróżono rychły upadek prasy, a po wejściu telewizji spodziewano się, że nikt już nie będzie słuchał radia. I jakoś nic się nie stało. Również tanie, przemysłowe kopiowanie obrazów nie spowodowało wymarcia artystów-malarzy.

Żywy, ludzki głos jest wyjątkowy. Ale łatwo przewidzieć, że dla oszczędności przy tworzeniu świata gry - coraz częściej nie będzie sentymentów.

oprac. PolscyLektorzy.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama