Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Adam Hajduczenia ukończył wydział aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Aktor Olsztyńskiego Teatru Lalek. Został lektorem pracując w radiu, gdzie tworzył własne programy i nagrywał reklamy, a ma ich na koncie bardzo dużo. Dlatego nie wie, która z nich jest najbardziej znana.

Książki i żeglarstwo to rzeczy, dzięki którym potrafi zapomnieć o codzienności i temu się oddaje w wolnych chwilach. Głos najchętniej podkłada w filmach i reklamach telewizyjnych i - jak do tej pory - ze wszystkimi produkcjami sobie radzi. Problemów nie ma również z trudnymi wyrazami; wszak jest logopedą. Uważa, że nie można żyć w przekonaniu, że czegoś nie da się zrobić, zanim się nie spróbuje. Może dlatego na pytanie "czego by nie zrobił" odpowiada: „nic mi nie przychodzi do głowy".

Jego ulubiony mikrofon to AKG SOLIDTUBE. Lektorom radzi rozgrzewkę dykcyjną przed nagraniem, a początkujących ostrzega, że jeśli ma się problemy z dykcją, to nie ma czego szukać w tym zawodzie. Uważa, że ta praca nie ma żadnych wad. Od współpracownikó‚w oczekuje uczciwości, bo "umowa to rzecz święta".

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Mazurska chata"
  2. fragm. audiobooka "Trening na 110%" I.Haby
  3. reklama "Bajka"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (2)

2010-03-31 delfinek
2010-12-08 polscylektorzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama