Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: WIDZĘ GŁOSY W "KRĘGU ŻYCIA"
Autor: Widzę Głosy
Źrodło: https://www.youtube.com/watch?v=z4WmkGgC7SM; https://www.youtube.com/watch?v=9QI4A5knK28
Data publikacji: 18.10.2018


"Widzę głosy" prezentuje pierwszy, oficjalny teledysk zrealizowany przez głosy znane wszystkim z dzieciństwa! - czytamy w opisie. Teledysk powstał z okazji 2-lecia programu. W projekcie wzięło udział 41 aktorów dubbingowych, śpiewających utwór "Krąg życia" z filmu Król Lew (Disney 1994) w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego.

Film przypomina czasy, w których aktorzy (a także lektorzy) zdecydowanie częściej spotykali się w studio, a nagranie sceny gromadziło przy mikrofonie kilka osób. Łza się w oku kręci, bo rozwój techniki umożliwia pracę solową w różnych terminach, ale coraz trudniej być razem. Po latach z sentymentem wspomina się nawet to, że podczas wspólnego nagrywania (np. na taśmę DAT) każdy błąd niweczył pracę kolegów. Ten, kto się "wywalił", fundował towarzystwu czytanie od początku. Ale ile przy tym było zabawy!

Tę zabawę i radość ze spotkania zobaczycie w teledysku. Widać, że projekt przypomniał "głosom" dubbingowym dawny sposób pracy...

Reżyseria, Kierownik Produkcji: Natalia Litwin.

 

A tutaj zobaczycie interesujący making of :)

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama