Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: "Przeminęło z wiatrem" | making of
Autor: Audioteka
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=yGEyrL6f1tg
Data publikacji: 27.01.2021

Krótki dokument poświęcony jest pracy nad "Przeminęło z wiatrem". "W domu nie próbuję postaci /.../, natomiast wiem, co chcę opowiedzieć. A jak? To zdarza się tu, na miejscu. Dlatego czasami bardziej udatnie, czasami mniej udatnie" - dodaje skromnie aktorka.

Nie wszyscy przygotowują się przed nagraniem. Dla przykładu przypomnijmy fragment wywiadu z Waldemarem Modestowiczem: "Adam Ferency /.../ to jedyny aktor, któremu pozwalam grać w studiu bez naczytania tekstu, szanując jego potrzebę zaskoczenia, świeżości i refleksu" - opowiada reżyser radiowy  (Na złamanie karku, Jacek Kopciński, Miesięcznik Teatr 02.2021).

Zazwyczaj jednak warto przemyśleć prowadzenie postaci. Zatem polecamy making of - między innymi ze względu na ich wnikliwą analizę, dokonywaną przez Danutę Stenkę przed wejściem do studia.

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama