Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

- Moi Mili! W ostatnim czasie trudno jest myśleć o czymkolwiek innym niż sytuacja na Ukrainie... Całym sercem i sposobami jakie są nam dostępne łączymy się z Walczącymi! Jednak staramy się działać i żyć dalej, również po to, by budować siłę i poczucie normalności tutaj, wokół nas, w naszej strefie wpływu. Oboje z Radkiem jak i całe Laboratorium Śpiewu i Mowy pracujemy na pełnych obrotach!

Jednym z naszych zajęć stało się ostatnio kręcenie filmów dla Was. Dzielimy się w nich swoją pasją i umiejętnościami związanymi z tematem emisji głosu.
/.../ Może uda się nam choć odrobinę rozproszyć czarne chmury myśli! A przede wszystkim, jak zawsze, podrzucić kilka pomysłów, jak świadomie zarządzać swoim głosem:) - napisała na Facebooku Magdalena Kot.

Najnowszy odcinek "Wydech" z serii o treningu głosu metodą TNG (Technika Naturalnego Głosu) i o wszelkich aspektach związanych z treningiem wokalnym i pracą głosem jest już dostępny na YouTube:

 

 

Radek Kot zachęca, by przed warsztatami podczas Ogólnopolskiego Spotkania Lektorów zapoznać się z podstawami, zawartymi w dotychczas opublikowanych odcinkach:

"Witajcie:) Na najbliższym OSL odbędzie się warsztat, który z przyjemnością poprowadzimy dla Was. Wklejam poniżej linki do 4 odcinków Internetowej Przychodni Wokalnej. Tłumaczymy tam w bardzo przystępny sposób (z dawką humoru) podstawowe elementy emisji głosu.
/.../ Jeśli to obejrzycie przed przyjazdem na spotkanie - szkolenie na OSL będzie na wyższym poziomie zaawansowania. Po prostu nie będziemy musieli tyle czasu poświęcać na podstawy i pójdziemy dużo dalej, a Wy więcej skorzystacie. Podczas warsztatu będziemy się odnosić do treści zawartych w tych filmowych poradnikach.

Pozdrawiam i niech głos będzie z Wami!"

https://youtu.be/7cYqZ_0G5Gg
https://youtu.be/jdGRY9Y5V0o
https://youtu.be/zc-OyUY4pkc
https://youtu.be/bpJdVXMS-Jk

Warto wiedzieć, że na sobotę - drugiego dnia 6OSL (patrz: program)- organizator przygotował moc atrakcji. Jedne z nich to warsztaty, które poprowadzą Magdalena i Radek Kot: "Voiceacting w praktyce - czyli wyobraźnia i elastyczność głosu w pracy lektora" (godz. 16:00) oraz ""Tajemnica dłuuuuuuugiego czytania" (godz. 18:00).

Oprac. PolscyLektorzy

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama