Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: The Legendary Voice Behind Movie Trailers
Autor: Great Big Story
Źrodło: https://www.youtube.com/watch?v=6N5l0sgPP5k
Data publikacji: 01.08.2018

Twierdzi, że łatwo się nudzi. Podobno w czasach, gdy był maszynistą w londyńskim metrze, zatrzymywał pociąg między stacjami, wygaszał oświetlenie i upiornym głosem nadawał przez interkom: "Mówi twój maszynista. Czy... na pewno? "

Redd Pepper (Richardson Green, ur. na Barbados 23 czerwca 1961r.) pracował najpierw w McDonalds, potem sześć miesięcy był strażakiem, wreszcie został maszynistą w metrze. W 1996 pewien pasażer, pracownik telewizji, wręczył mu wizytówkę. Potem poszło szybko - reklamy, zwiastuny w kanałach telewizyjnych. I już w tym samym roku pierwszy zwiastun filmowy do Space Jam. Zapytany kiedyś, dlaczego porzucił pracę maszynisty, Redd odpowiedział: "Posłuchaj, zarabiam od 3000 do 4000 funtów za trailer".

Często jest porównywany do Don'a LaFontaine, który w trakcie swojej długiej kariery przeczytał tysiące zwiastunów filmowych, reklam i zasłynął z frazy "In the world...", która pojawiała się w niemal każdym zwiastunie hollywoodzkiej superprodukcji. Tylu produkcji na swym koncie Redd Pepper jeszcze nie ma, ale i tak słyszeliście jego głos w trailerach większości ulubionych, kinowych hitów. Np. w zwiastunach filmów Armageddon, The Blair Witch Project czy Dzień Niepodległości.

(źródło: Filmweb, Great Big Story, Wikipedia)

Koniecznie zobaczcie dokument o lektorze, zrealizowany przez Great Big Story w ramach cyklu Human Condition. Znacie ten głos...?

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama