Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Przypomnijmy, że Audioteka powstała w 2008 roku. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się wartościowej, cyfrowej rozrywce. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki; produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne czy audycje podróżnicze.

"Usłysz Kulturę" szansą dla początkujących twórców

Autorski program Audioteki powstał z potrzeby wsparcia początkujących twórców, wchodzących na ścieżkę kariery w branży audiowizualnej. Uczestnicy programu w ramach wsparcia otrzymują dostęp do wiedzy, finansowanie, pomoc techniczną, możliwość dystrybucji produkcji na platformie oraz promocję w kanałach własnych.
Przy wyborze prac dla ekspertów kluczowa jest realizacja projektów z pomysłem oraz odpowiednim doborem muzyki i głosów, dbałością o szczegóły, profesjonalne podejście do nagrań i realizacji, a także kreatywne prezentowanie treści, trzymające odbiorcę w napięciu i wzbudzające emocje.

Webinar otwierający

Tym razem Audioteka postawiła na formę reportażu. Projekt Audioteki i Instytutu Reportażu 7 lipca o godzinie 18:00 rozpocznie się webinarem otwierającym. W spotkaniu wezmą udział Filip Springer i Kamil Bałuk - przedstawiciele Instytutu Reportażu, Aleksandra Dąbrowska z Audioteki oraz doświadczony audio reportażysta Wojciech Oleksiak. Eksperci przybliżą uczestnikom, jak w praktyce wygląda praca nad produkcjami audio i na czym powinni się skupić podczas tworzenia własnych scenariuszy.
Wydarzenie możecie śledzić na Facebooku Instytutu Reportażu oraz Audioteki. Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1FGefHzAO

Zgłoś swój pomysł na reportaż

Projekt składa się z dwóch etapów. W pierwszym twórcy proszeni są o prezentację autorskiego pomysłu na reportaż audio za pośrednictwem udostępnianego formularza, w którym w kilku zdaniach opiszą ideę, postacie, a także zaprezentują zarys pierwszego odcinka i sezonu. Zadaniem autora scenariusza jest też wskazanie, w jaki sposób propozycja wykorzystuje dźwięk (np. dźwięki miasta, zakładów, specjalnie skomponowana muzyka) i gdzie rozgrywa się akcja (np. miasto, zatłoczona ulica, miejsce pracy, szkoła, park).
Prace przyjmowane są do 8 sierpnia, a warunkiem uczestnictwa jest wysłanie wypełnionej eksplikacji oraz formularza zgłoszeniowego na adres: projekt@instytutr.pl.

W drugim etapie zadaniem zakwalifikowanych uczestników będzie rozpisanie scenariusza pierwszego odcinka oraz przygotowanie krótkich opisów poszczególnych, dalszych odcinków. Na tej podstawie wyłonieni zostaną finaliści projektu, którzy będą mogli stworzyć własną produkcję audio we współpracy z Audioteką.

Regulamin oraz szczegóły projektu znajdziecie na stronie:
http://fn.audioteka.com/pl/go/projekt-podcast-reporterski-regulamin

Powodzenia!

Oprac. Polscylektorzy.pl 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama