Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

- VHS HELL powraca do Klubu B90, aby dostarczyć Wam jeszcze więcej wyrafinowanej rozrywki! W planach mamy 4 (słownie: cztery) pokazy do końca roku, na których doświadczycie niezapomnianych emocji.

Pierwszy z nich odbędzie się już 28 września w sprawdzonej formule mieszanej: postapokaliptyczne kino kopane „Nieśmiertelna pięść” poleci z taśmy VHS, a film o rodzeństwie złodziei diamentów „Biały ogień” z lektorem, który na żywo będzie improwizował ścieżki dialogowe. Całość zostanie tradycyjnie uzupełniona o set reklam i telewizyjnych dziwności z lat 90. W programie nie zabranie również reklamy Eurotrendu, więc będzie kompleksowo i profesjonalnie - zapowiadają organizatorzy na Facebooku.

Wstęp kosztuje 33 zł, a sprzedaż limitowanej puli biletów trwa na stronie: https://tickets.b90.pl/pl/event/543/vhs-hell

Autor plakatu: Wiktor Stribog

 

Organizatorzy w opisie wydarzenia ze swadą przybliżają produkcje, które będziecie mogli zobaczyć 28 września:

„Nieśmiertelna pięść”, reż. Teddy Page, 95 min., 1992
(Pokaz z taśmy VHS)

Niskobudżetowa mieszanka klimatów postapokaliptyczych i kina kopanego z Filipin. Tajemniczy nieznajomy (w tej roli mistrz kickboxingu Dale „Apollo” Cook) pomaga napotkanej dziewczynie wyrównać rachunki z bezwzględnym gangiem zdegenerowanych nomadów. Pretekstowa fabuła jest tu oczywiście jedynie punktem wyjścia do epickiego mordobicia i absurdalnych dialogów wygłaszanych przez postacie, które wyglądają tak, jakby wybierały się właśnie na jakąś futurystyczną edycję imprezy z cyklu Faszyn from Raszyn.
„Nieśmiertelna pięść” to jeden z kilkudziesięciu filmów filipińskiego reżysera Teddy’ego Page’a, który ukrywając się pod różnymi pseudonimami (w tym wypadku w napisach pojawia się jako Irvin Johson) bezskutecznie próbował zawojować wypożyczalnie kaset wideo na całym świecie.

„Biały ogień”, reż. Jean-Marie Pallardy, 101 min., 1984
(Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi)

Bo i Ingrid to rodzeństwo, które w dzieciństwie straciło rodziców: ojciec został podpalony miotaczem ognia, a matka postrzelona w plecy. Nic dziwnego, że po tak traumatycznych przeżyciach ich losy potoczyły się dość niestandardowo - nie dość, że wyrośli na złodziei diamentów, to jeszcze mają się ku sobie. Ich celem jest zdobycie tytułowego Białego ognia - diamentu, który jest tak gorący, że topi ludzi. To zadanie nie będzie jednak łatwe, gdyż na swojej drodze spotkają konkurencyjnych przemytników i wynajętych przez zarząd kopalni zabójców.
„Biały ogień” to francusko-turecka koprodukcja i jeden z nielicznych filmów akcji w reżyserii Jean-Marie Pallardy'ego, który specjalizował się głównie w soft porno.

W roli lektora wystąpi Mateusz Gołębiowski. Można się domyślać, że "improwizacja dialogów" to po prostu czytanie na żywo, nawiązujące na przykład do niegdysiejszych "Konfrontacji". Daty kolejnych pokazów w gdańskim Klubie B90: 26 października, 30 listopada i 28 grudnia. - I tak, to są środy, ale środek tygodnia to również dobry czas na kino wysokich lotów - zachęca VHS HELL.

 

Oprac. Polscylektorzy

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama