Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Tytuł: Nagroda dla słuchowiska Polskiego Radia Koszalin
Autor: PRESTIŻ
Źródło: https://prestizkoszalin.pl/2023/07/nagroda-dla-sluchowiska-polskiego-rad...
Data publikacji: 04.07.2023

Uzasadnieniem nagrody ufundowanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji było wykorzystanie w spektaklu potencjału lokalnego środowiska kulturalnego.


W realizację słuchowiska zaangażowani byli bowiem między innymi uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie, którzy realizowali partie chóralne oraz efekty dźwiękowe do spektaklu. /.../ Wykonawcy: Barbara Partyńska, Ewa Dzięcielska, Lidia Nowosad, Mirosław Krom i Jerzy Litwin to z kolei aktorzy Teatru Propozycji Dialog.

/.../ Słuchowisko „Fedrus. Pisarz niewolnik” powstało na podstawie tekstu Joanny Stadler pt. „Przygody Fedrusa”. Opowiada ono o ciemnych i jasnych obliczach człowieczeństwa. Rzymski niewolnik Ferdus, a właściwie Gaius Iulius Phaedrus, żył w czasach Chrystusa. Pisał o ludzkich przywarach wzorując się, a często także kopiując bajkową spuściznę greckiego pisarza Ezopa.

/.../ Premiera słuchowiska miała miejsce 22 grudnia 2022 roku na antenie Polskiego Radia Koszalin. Więcej dowiecie się z pełnego tekstu artykułu na prestizkoszalin.pl.

Dodamy od siebie, że na zdjęciu widoczni są: aktor i lektor Jerzy Litwin (pierwszy od lewej) oraz aktor i dziennikarz Mirosław Krom (drugi od lewej). Obaj panowie od dziesięcioleci występują w koszalińskim Teatrze Propozycji Dialog, natomiast Jerzy Litwin dodatkowo udziela się w Faktorii Lektorskiej Mikrofonika.

Mamy dla Was ciekawostkę... Posłuchajcie, jak ten obdarzony niepowtarzalnym tembrem posiadacz Złotego Krzyża Zasługi i Złotej Odznaki Recytatora czyta materiał "North is coming" na stronie Medianawigator.com. Cóż za narracja!

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama