Sprzęt dla letorów
SPRZĘT DLA LEKTORÓW

Co nowego na rynku? Na czym warto zawiesić ucho? Kto i za co dostał kolejną nagrodę? To jest TECHNEWS! Sprzęt dla lektorów? W dziale TESTY znajdziesz efekty naszych praktycznych doświadczeń na mikrofonach i przedwzmacniaczach. A na deser świeżutkie promocje. Trzymaj rękę na pulsie.

Jak co roku o tej porze dowiadujemy się, który z produktów znalazł największe uznanie w oczach amerykańskiej branży muzycznej. Tym razem w interesujących nas kategoriach triumf święcą trzy marki: Ruper Neve, Neve i Schoeps. I tak, w kategorii przedwzmacniaczy mikrofonowych nagrodą uhonorowano produkty:

 

Neve 1073DPX. Podwójny przedwzmacniacz tranzystorowy z equalizerem.

 

 

Neve 1073DPX

 

 

Oraz kolejny już raz przedwzmacniacz w standardzie 500 firmy Rupert Neve Designs, Shelford 5052:

 

 

 

Rupert Neve Designs Shelford 5052

 

 

 

Niestety oba urzadzenia nie należą do kategorii sprzętów budżetowych. Cena 1073 DPX zatrzyma się blisko granicy 20.000 PLN, natomiast za Shelford 5052 trzeba zapłacić połowę tej sumy. W Polsce obie marki dystrybuuje firma MusicToolz.

 

O ile wyniki w kategorii przedwzmacniaczy na pewno nie są zaskoczeniem, o tyle w przypadku mikrofonów niespodzinaka jest. Tym razem na przychylność jury zasłużył innowacyjny pomysł firmy Schoeps, mikrofon filmowy, reporterski, do nagrań dźwięku przestrzennego ORTF-3D. No cóż... znak czasów. Firmę Schoeps w naszym kraju reprezentuje MBSPro.

Schoeps ORTF-3D

Tegoroczną pełną listę zwycięzców we wszystkich kategoriach znajdziecie na stronach tecawards.org

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama