Sprzęt dla letorów
SPRZĘT DLA LEKTORÓW

Co nowego na rynku? Na czym warto zawiesić ucho? Kto i za co dostał kolejną nagrodę? To jest TECHNEWS! Sprzęt dla lektorów? W dziale TESTY znajdziesz efekty naszych praktycznych doświadczeń na mikrofonach i przedwzmacniaczach. A na deser świeżutkie promocje. Trzymaj rękę na pulsie.

Tytuł: Zaskakująca broń soniczna. Urządzenie, które nie pozwala ludziom… mówić
Autor: Dominika Kobiałka / Android.com.pl
Źródło: https://android.com.pl/nauka/688849-bron-soniczna-zaklocacz-mowy/
Data publikacji: 09.02.2024

 

[...] Jeden z twórców „zakłócacza mowy” zrobił test wśród przechodniów, oferując pieniądze dla każdej osoby, której uda się przeczytać tekst w trakcie działania sprzętu.

Benn Jordan to amerykański muzyk, kompozytor i producent, który zajmuje się badaniami oraz edukacją w dziedzinie muzyki i technologii. Urządzenie do zakłócania mowy, czyli broń soniczna, którą skonstruował (choć nie on jest jej wynalazcą), znana jest jako „Speech Jammer”. Swoim osiągnięciem podzielił się na kanale w serwisie YouTube, gdzie pokazuje, jak dokładnie działa gadżet.

[...] Jordan w swoim nagraniu zaproponował 100 dol. osobie, która przy włączonym zakłócaczu mowy będzie w stanie przeczytać cały akapit tekstu. Większości śmiałków nie udało się tego zrobić, ale okazało się, że jedna osoba wygłosiła treść bez żadnych problemów.

 

[...] W czym tkwi sekret Speech Jammer?

Zasada działania tego urządzenia opiera się na opóźnieniu dźwiękowym, które zakłóca naturalny proces mówienia. Gdy osoba próbuje wydobyć dźwięk, Speech Jammer nagrywa jej głos i nie odtwarza go w czasie rzeczywistym (zazwyczaj kilkadziesiąt milisekund potem). Ten efekt poślizgu czasowego prowadzi do dezorientacji i trudności w płynnym porozumiewaniu się.

Mechanizm wykorzystuje zjawisko zwane efektem opóźnionego sprzężenia zwrotnego audio, czyli DAF (ang. Delayed Auditory Feedback). [...] Efekt DAF wykorzystuje się m.in. w terapii logopedycznej, np. w leczeniu jąkania.

Więcej o historii urządzenia do zakłócania mowy przeczytacie w artykule na Android.com.pl

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama